Akademiki w WSB-NLU? Część prac już zakończono – studenci będą mogli wprowadzać się w wyznaczonym terminie

Akademiki w WSB-NLU? Część prac już zakończono – studenci będą mogli wprowadzać się w wyznaczonym terminie

student's house

Czego dotychczas najbardziej brakowało w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu? Wydawałoby się, że niczego – edukacja na wysokim poziomie, świetna kadra dydaktyczna, zadowoleni studenci z możliwością znalezienia pracy zaraz po obronie dyplomu i możliwość studiowania na odległość… Jednak osoby, które marzyły o studiach stacjonarnych, musiały korzystać z alternatywnych dla akademików miejsc do mieszkania. Ale już niebawem! Budowa akademików WSB-NLU rusza pełną parą!

 

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University rusza z pracami. Będzie więcej miejsca dla studentów

 

Już podczas obchodów 30-lecia Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu ogłoszono, że uczelnia będzie się rozwijać i inwestować w nową infrastrukturę. Ostatnie lata to dla tej uczelni czas wielu zmian, ale też podejmowania dobrych decyzji. Wszystko zapowiada, że również i budowa nowego kampusu, a także akademików dla studentów, to kolejna ścieżka, która doprowadzi uczelnię do sukcesu.

Nowa inwestycja uczelni to nie tylko miejsce, w którym będzie można studiować. To także część przeznaczona na mieszkania – w tym akademik dla studentów. Plan jest imponujący! Zakłada m.in. powstanie nowoczesnego kompleksu, który będzie świetnie powiązany z innymi obiektami WSB-NLU. Ma to umożliwić wszystkim użytkownikom sprawne poruszanie się oraz łatwe odnajdowanie w terenie. Dodatkowo nie ma tu miejsca na betonozę, która coraz częściej ogarnia ośrodki akademickie oraz miasta. Zieleń, integracja z istniejącym już parkiem – to właśnie sprawi, że studenci poczują się w akademiku niczym jak w domu.

Zadbano również o aspekt, z którym boryka się wiele uczelni, a mianowicie o miejsca parkingowe. Według projektu nowy kampus ma mieć własny parking, przeznaczony zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i studentów. Co jeszcze powstanie?

Na co mogą liczyć przyszli studenci WSB-NLU? Akademik ma spełnić ich wszystkie potrzeby

 

Plany WSB-NLU prezentują się naprawdę imponująco. Jak wiadomo jednak, sercem większości kampusów jest akademik, więc i jego nie mogło zabraknąć w Nowym Sączu. Według projektu mieszkania dla studentów będą znajdować się aż na pięciu kondygnacjach, z których rozwijać się będzie doskonały widok na panoramę Nowosądecczyzny. Do dyspozycji będą pokoje jedno-, dwu- oraz trzyosobowe. Co istotne – pokoje będą posiadać łazienki! W przypadku tych jednoosobowych – łazienka będzie współdzielona z drugim pokojem, który łączy się z mieszkaniem wspólnym korytarzem. Pokoje wieloosobowe mają do dyspozycji prywatne pomieszczenia.

W uczelnianych przedpokojach zaprojektowano także miejsce do przyrządzania posiłków – aneksy kuchenne z jednokomorowym zlewem. Oprócz tego na każdym piętrze będzie znajdować się wspólna, w pełni wyposażona kuchnia wraz z przestrzenią jadalnianą. Mało? Do dyspozycji będzie także pralnia, oddana w pełni dla studentów, a na każdej z kondygnacji znajduje się taras, który może mieć funkcję palarni.

Budowa? Czas start!

 

Pierwsze prace nad unowocześnieniem terenu WSB-NLU mają się rozpocząć w maju 2022 r., ale jak to ma w zwyczaju nowosądecka uczelnia – nie ma co czekać! Wstępne prace architektoniczne placówka ma już za sobą. Wiadomo, że prace geodezyjne już się zakończyły, a to oznacza jedno – wszelkie prace ruszą w wyznaczonym terminie, a realizacja budowy całego kompleksu nie opóźni się!

Projekt zakłada 180 miejsc noclegowych, 10 nowoczesnych sal dydaktycznych oraz ogromny taras na dachu, który będzie służył studentom do regeneracji między zajęciami.

Przeczytaj również: Psychologia i Informatyka najchętniej wybieranymi kierunkami na WSB-NLU