Tańsze OC dla kierowców Nowego Sącza! Dowiedz się, jak obniżyć cenę ubezpieczenia

Tańsze OC dla kierowców Nowego Sącza! Dowiedz się, jak obniżyć cenę ubezpieczenia

Poszukując oferty obowiązkowego dla właścicieli pojazdów mechanicznych ubezpieczenia OC, warto brać pod uwagę przede wszystkim cenę, starając się, żeby była jak najniższa. To, czy uda Ci się znaleźć tanią polisę lub obniżyć składkę w najbliższym czasie, zależy przede wszystkim od Ciebie. Dowiedz się, jak to zrobić i płacić mniej za OC.

1. Porównuj oferty

Obowiązkowe dla właścicieli aut ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest zawsze takie samo. Z punktu widzenia jego działania bez znaczenia pozostaje cena czy towarzystwo, w jakim zostało wykupione. Bez względu na te zmienne otrzymujesz identyczną polisę, więc jedynym rozsądnym podejściem podczas poszukiwania oferty jest kierowanie się wysokością składki. Łatwo powiedzieć, żeby wybierać najtańsze OC, tylko skąd uzyskać pewność, w którym towarzystwie jest najtaniej, skoro kalkulacja ceny odbywa się indywidualnie?

Do znalezienia odpowiedzi na to pytanie konieczne jest porównanie wysokości składki ubezpieczeniowej w różnych towarzystwach. Wiedząc, jakie oferty przygotowały dla Ciebie poszczególne firmy, z łatwością wybierzesz najtańszą. Porównanie wielu polis naraz jest możliwe w jednej z wielu agencji multiubezpieczeniowych działających w Nowym Sączu. Najtańsze OC na rynku w ramach tylko pojedynczej kalkulacji znajdziesz również przez Internet, posługując się darmową porównywarką online.

2. Zbieraj zniżki

Zastanawiając się, od czego zależy wysokość OC, należy zwrócić uwagę na historię ubezpieczeniową właściciela pojazdu. Jest ona jedną z kluczowych zmiennych, które wpływają na cenę obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej, dlatego zdecydowanie warto o nią zadbać. W jaki sposób? Warunek konieczny to kontynuowanie OC bez powodowania szkód przez nie mniej niż kilka lat. Tyle czasu zajmuje bowiem zebranie maksymalnych zniżek, które w większości towarzystw wynoszą 60%. Jednocześnie trzeba pamiętać, że każda szkoda, nawet najmniejsza stłuczka zgłoszona do ubezpieczalni wydłuża te drogę, bo wiąże się z odebraniem części uzyskanych zniżek lub jeszcze bardziej dotkliwą podwyżką w przypadku osób, które ich nie uzbierały.

3. Zdecyduj się na samochód tani w ubezpieczeniu

Czy wiesz, że wybór auta jest jednym z ważnych czynników wpływających na cenę OC? Pamiętaj o tym, jeżeli decyzja o kupnie samochodu jest jeszcze przed Tobą i zależy Ci na tanim ubezpieczeniu. W takim razie jaki model spełnia ten warunek? Marka ma tu drugorzędne znaczenie – najistotniejszą kwestią jest pojemność silnika. Najdroższe w ubezpieczeniu są samochody sportowe czy limuzyny, pod których maską pracują jednostki napędowe o litrażu większym niż 3,0 czy tym bardziej 4,0 l.

4. Nie rozkładaj składki na raty

Decydując się na skorzystanie z możliwości rozłożenia płatności na raty, najprawdopodobniej dopłacisz dodatkowo od 5% do nawet 20% do podstawowej ceny OC obowiązującej przy płatności jednorazowej. To koszt, jak ponosisz za ryzyko towarzystw, które w istocie nie ma gwarancji, że opłacisz drugą czy kolejne raty, podczas gdy w praktyce ochrona ubezpieczeniowa i tak obowiązuje przez cały rok.

5. Uwzględnij drugiego kierowcę w dowodzie

Ta porada na tańsze OC dotyczy młodych kierowców z Nowego Sącza. Ponieważ płacą najdroższe ubezpieczenie spośród wszystkich grup, właśnie oni najczęściej korzystają z możliwości dodania drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym. Dlaczego? Ponieważ jeżeli posiada on wysokie zniżki ubezpieczeniowe, automatycznie tanieje OC dla młodego kierowcy.

Share on twitter
Share on facebook