Adam Balas – kandydat III edycji Rankingu GLG

Adam Balas – kandydat III edycji Rankingu GLG

Sądeczanin z pochodzenia, od 2011 roku dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Menedżer kultury, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wykładowca tej uczelni w latach 1995–2005. Absolwent prestiżowego Fellowship Program (2010/2011) w J.F. Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie.

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020

Współtworzył Orkiestrę Sinfonietta Cracovia, a w latach 2011-2012 realizował budowę Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach. Od 2013 r. z sukcesami rozwija programy edukacyjne i koncertowe w tym unikatowym w skali światowej kampusie. Jako jego dyrektor kontynuuje dzieło Krzysztofa Pendereckiego. Centrum służy utalentowanej młodzieży z całej Polski i świata, goszcząc znakomitych pedagogów oraz wybitnych polskich i zagranicznych artystów. Programy skierowane są do różnych grup wiekowych: do najmłodszych po starsze dzieci, do studentów i absolwentów. Na uwagę zasługuje zorganizowanie w trudnym pandemicznym roku 2020 „Wiosennej Akademii Muzyki”, projektu online, w którym udział wzięły tysiące osób, a także kolejnej, ósmej już edycji „Festiwalu Muzyki Emanacje”, poświęconej pamięci Pendereckiego. Spuścizna wybitnego kompozytora, dyrygenta i pedagoga Krzysztofa Pendereckiego spoczywa w najwłaściwszych rękach wybitnego sądeczanina.

Z Sądecczyzną wiąże mnie…

…lata młodości, edukacja, mieszkająca w Nowym Sączu rodzina.

Hobby i ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego

Nadzorowałem budowę Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach, jako inwestor; obiekt o powierzeni ok.10 metrów kwadratowych wraz z salą koncertową dla 650 osób powstał w ciągu zaledwie 16 miesięcy – od sierpnia 2011 do listopada 2012 roku – to było jedno z największych wyzwań i jeden z największych moich sukcesów zawodowych.

Żeby zagłosować na Adama Balasa wróć na GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCI

Fot. Arch. Adama Balasa