Były prezes Sandecji pracuje dla Zagłębia Sosnowiec

Na zdjeciu Arkadiusz Aleksander (Fot. Sandecja.pl)

Arkadiusz Aleksander, który w lipcu zrezygnował z funkcji prezesa Sandecji Nowy Sącz, został wiceprezesem do spraw sportowych Zagłębia Sosnowiec.

Arkadiusz Aleksander (ur. 19 kwietnia 1980 w Nowym Sączu) jest absolwentem wrocławskiej AWF i  tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego. W czasie, gdy swoją piłkarską pasję realizował jako zawodnik, był jednym z najlepszych piłkarzy sądeckiego klubu. Występował też w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Flocie Świnoujście i na Cyprze  – w klubie AS Néa Salamís Ammochóstou. Był trzykrotnym wicekrólem strzelców I ligi, królem strzelców Pucharu Polski 2004/2005 i Pucharu Ekstraklasy 2008/09.

Ma też za sobą doświadczenie doradcy ds. sportu prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka oraz dyrektora sportowego klubu. Za jego kadencji drużyna awansowała najpierw do I ligi, a później – do Ekstraklasy. Później pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu Sandecji, która za jego kadencji odnotowała serię 17 meczów bez porażki.

Przyczyny jego rezygnacji z funkcji prezesa do dziś pozostają niejasne. Proszony o komentarz, konsekwentnie odmawiał konkretów. – Jest mi po prostu tak po ludzku smutno, że odchodzę z Sandecji. Szkoda mi również pracy wykonanej w ostatnim czasie na rzecz klubu. Mojej decyzji nie mam zamiaru publicznie komentować dla dobra wizerunku Sandecji. Spotkałem się z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców gdzie wszystko jasno wyartykułowałem – mówił w rozmowie z dziennikarzem sportowym Remigiuszem Szurkiem.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że powodem pożegnania z Sandecją była niezgodność jego wizji funkcjonowania klubu z polityką realizowaną w tym zakresie przez urzędników nowosądeckiego ratusza.

Arkadiusz Aleksander (Fot. Sandecja.pl)

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.