Brakuje miejsc w sądeckim szpitalu. Karetki pogotowia wożą chorych do sąsiednich powiatów

Brakuje miejsc w sądeckim szpitalu. Karetki pogotowia wożą chorych do sąsiednich powiatów

Karetki pogotowia przed SORem

W nowosądeckim szpitalu brakuje wolnych łóżek dla pacjentów. Przepełniony jest nie tylko oddział  „covidowy”. Miejsc brakuje również na pozostałych oddziałach. Pacjenci kierowani są do innych placówek.

Sytuacja spowodowana epidemią pogarsza się – powiedziała dziś w rozmowie z dziennikarzem PAP rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Agnieszka Zelek-Rachtan. Jak poinformowała, na oddziale covidowym (przekształconym z oddziałów chorób wewnętrznych i rehabilitacji) zajęte są wszystkie 44 łóżka, plus dwa łóżka intensywnej terapii. Pozostałe oddziały mają pełne obłożenie. Na kilku z nich obłożenie sięga 110 proc. W tej sytuacji może się zdarzyć, że dyspozytor pogotowia poinformowany o braku miejsc w sądeckim szpitalu będzie musiał szukać miejsca dla osób wymagających hospitalizacji w placówkach w sąsiednich powiatach.

Z danych przekazywanych przez urzędników Ministerstwa Zdrowia, minionej doby w Małopolsce odnotowano 1 011 nowych zakażeń. Zmarły 23 osoby. Małopolska jest na trzecim miejscu pod względem dobowej liczby nowych zakażeń. W całym kraju odnotowano 13 644 kolejne przypadki, najwięcej w województwach mazowieckim (2 823) i lubelskim (1 605).

Spośród 16 570 łóżek, dostępnych we wszystkich polskich szpitalach dla pacjentów z COVID-19, zajętych jest 11 010 (czyli około 66,5%). Natomiast jeśli chodzi o respiratory dla pacjentów „covidowych”, z 1 477 dostępnych sztuk 914 jest zajętych, co daje wynik około 62,0%. Kwarantanną objętych jest łącznie 381 895 osób.

19 637 Małopolan przebywa obecnie na kwarantannie. Wśród nich jest 1 036 osób z powiatu gorlickiego, 553 osoby z powiatu limanowskiego, 1 020 osób z powiatu nowosądeckiego oraz 408 osób z Nowego Sącza.

źródło: www.mp.pl

Czytaj też:

Nowy Sącz. Brainville sprzedane!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.