Jan Golba: Ludziom należy przypominać czego dokonało się w czasie kadencji

Jan Golba: Ludziom należy przypominać czego dokonało się w czasie kadencji

Jak zauważa dr Jan Golba, burmistrz Muszyny, kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami: urzędujący kandydat próbuje wypunktować co zdołał zrobić przez minione 5 lat a kontrkandydaci starają się tworzyć narrację, że nie zrobiono w tym czasie nic. Burmistrz stwierdza, że ludziom należy przypominać o tym czego się dokonało, a Prezydent Nowego Sącza stosuje się do tej wskazówki.

Ludomir Handzel w rozmowie z burmistrzem Muszyny podsumował minionych pięć lat listą zadań w które zainwestował: 40 km dróg, 32 place zabaw, basen nad Łubinką, kryte lodowisko i Sądecka Jesień Kulturalna. Przedstawił też dalsze plany. Pośród nich oprócz budowy skateparku i aquaparku najmocniej wybija się długo zapowiadana już odbudowa Zamku Królewskiego w Nowym Sączu, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

W czasie pięcioletniej kadencji nie ma szans, że zdoła się zrealizować wszystkie punkty, które się założyło. Niektóre inwestycje dzieją się przez lata, do innych przez lata trzeba się przygotowywać – jest to kwestia różnego rodzaju uprawnień oraz pozwoleń. Bardzo ciekawa jest koncepcja odbudowy zamku, bo mnie się zamek udało zbudować. Bardzo cieszę się, że ktoś o tym pomyślał – zaznacza Jan Golba.

Prezydent Ludomir Handzel chwali się, że w czasie 5 lat udało się wykonać pełną kwerendę oraz pozyskać wszystkie potrzebne do prac dokumenty oraz plany. Zaznacza również, że jest już koncepcja odbudowy zamku, którą poddano wstępnej weryfikacji. Pierwsze dofinansowanie w wysokości 650 tysięcy złotych otrzymane na ten projekt częściowo przeznaczone zostało na pozyskanie dokumentów a częściowo na samą odbudowę. Niedługo mają ruszyć prace.

Wyborcy rozliczą władzę

Jan Golba podkreśla, że ostatnie lata były ciężkie dla samorządów m.in. przez pandemię i z tego wyborcy będą rozliczać obecną władzę. Tym bardziej zaznacza istotność informowania czego się dokonało, bo ludzie mają skłonność do zapominania. W jego opinii ważne kierunki działania dla samorządów to projekty prospołeczne włączające osoby starsze na równi z dziećmi i młodzieżą w życie regionu. Należy też zwrócić uwagę na zachodzące zmiany w sposobie odpoczynku oraz podejściu do rekreacji dzięki czemu Nowy Sącz i Muszyna mogą się wzajemnie uzupełniać swoją ofertą zadowalając przybyłych do regionu turystów.

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Już w czwartek druga runda debaty prezydenckiej RTK i DTS24. Zapraszamy!

Reklama