25 lat minęło… Jubileusz Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego [GALERIA ZDJĘĆ]

Happeningiem na ulicy Jagiellońskiej, przygotowanym przez podopiecznych Pałacu Młodzieży z grupy baletowej „Adagio” oraz grup teatralnych, rozpoczął się jubileusz 25-lecia powstania Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego, prowadzonej przez Agatę Rolkę i Antoniego Reszkiewicza. Następnie odbył się wernisaż pod tytułem „Biało-Czarny i Kolorowy Wehikuł”, na którym zaprezentowano obrazy obecnych oraz byłych uczestników zajęć w tej pracowni. 

Najlepsze życzenia i gratulacje twórcom Pracowni Grafiki i Malarstwa Olejnego oraz wszystkim wychowankom, przekazała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza Małgorzata Belska, znakomity artysta malarz Wacław Jagielski, a także w imieniu Pałacu Młodzieży dyrektor Milenia Małecka-Rogal.
– Powstanie pracowni malarstwa olejnego w 1994 roku wiązało się z nowymi drogami rozwoju kół plastycznych, które działały w ówczesnym Młodzieżowym Domu Kultury. Potrzeba szkolenia dzieci i młodzieży w kierunku poznania jednej z najstarszych technik malarskich wynikła z chęci rozwoju świadomości plastycznej przyszłych artystów – wspomina jeden z twórców pracowni i wicedyrektor Pałacu Młodzieży Antoni Reszkiewicz. – Jak się potem okazało, pracownia była strzałem w dziesiątkę, a popularność malarstwa olejnego rosła i nadal rośnie z roku na rok.
25 lat działalności pracowni to czas wielu sukcesów, zdobywanych nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wszystkie nagrody liczone są w setkach, a ilość wychowanków przekroczyła 400 osób!
– To co napawa nas dumą, to fakt, że wielu naszych podopiecznych kontynuowało lub kontynuuje dalszą edukację plastyczną, niejednokrotnie zostając profesjonalnymi artystami. Dziś możemy podziwiać ich twórczość w wielu galeriach zarówno w Polsce, jak i zagranicą – mówi z satysfakcją Antoni Reszkiewicz.

Źródło i fot. Biuro Prasowe UM w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.