16-letnia Ela musi przejść operację, żeby wrócić do ukochanej siatkówki. Potrzebuje wsparcia

16-letnia Ela musi przejść operację, żeby wrócić do ukochanej siatkówki. Potrzebuje wsparcia

Elżbieta Pogórni, zbiórka

16-letnia Elżbieta Podgórni podczas upadku doznała kontuzji więzadła krzyżowego przedniego. To odebrało jej możliwość trenowania ukochanej siatkówki. Aby mogła  wrócić do pełnej sprawności, musi przejść operację, a później serię rehabilitacji. Potrzeba wsparcia dla młodej sportsmenki.

Ela zainteresowała się piłką siatkową już w wieku 6 lat. Z roku na rok jej miłość do siatkówki rosła. Swoją karierę rozpoczęła w klubie w Muszynie. Obecnie gra i trenuje w klubie MKS Kalisz, z którym w poprzednim sezonie zdobyła wicemistrzostwo Polski. Wystarczył jeden nieszczęśliwy upadek, który wcale nie wyglądał tak źle, ale rezonans nie pozostawił złudzeń – potrzebna jest operacja. Okazało się, że więzadło krzyżowe przednie (ACL) jest całkowicie uszkodzone, nastąpiło także uszkodzenie rogu tylnego, korzenia tylnego łękotki bocznej, a także rogu tylnego łękotki przyśrodkowej.

– Kiedy dowiedzieliśmy się o operacji, to było bardzo ciężko, Ela chodziła cały czas zapłakana – wyznaje w rozmowie z naszą redakcją mama siatkarki Wiesława Podgórni.

Lekarze mówili wprost – potrzebna jest natychmiastowa operacja. Wyznaczono ją na 18 listopada. Koszt operacji i około dwumiesięcznej rehabilitacji wyliczono na kwotę około 20 tysięcy złotych. Rodzina zdecydowała się na prywatny zabieg, aby Ela mogła jak najszybciej i w pełni sprawnie wrócić do gry którą kocha.

– Koleżanki z zespołu też z niecierpliwością czekają na jaj powrót. Część kwoty udało się uzyskać z ubezpieczenia i klubu, a brakującą kwotę około 10 tysięcy sukcesywnie zbieramy. Dlatego tez z góry bardzo dziękujemy za wpłaty te małe i te większe wiedząc jaki mamy trudny czas, i wierzymy w to że uda się pomóc Eli w rozwijaniu jej pasji – mówi mama 16-letniej siatkarki.

Sama operacja będzie kosztować 16 tysięcy, jednak trzeba się również przygotować na kosztowną rehabilitację.

– Ela jest już przygotowana na operację, wie że to konieczność. Obecnie chodzi o kulach do szkoły i na rehabilitację, żeby noga była sprawna i funkcjonalna do operacji – mówi w rozmowie z naszym portalem dts24.pl Wiesława Podgórni.

Zawodniczkę można wspomóc, wpłacając pieniądze: Pilna operacja kolana dla Eli.

Czytaj także: Młodzi zawodnicy Dextres Team przywieźli do Nowego Sącza grad medali (zdjęcia)

 

Fot. zrzutka.pl/
arch. rodzinne/
Muszyna w Necie 
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama