Młodzi zawodnicy Dexters Team przywieźli do Nowego Sącza grad medali (zdjęcia)

Młodzi zawodnicy Dexters Team przywieźli do Nowego Sącza grad medali (zdjęcia)

dexters team

Młodzi zawodnicy nowosądeckiego klubu Dexters Team zdominowali zawody Małopolskiej Ligi Ju-Jitsu SALT CUP, które odbyły się w Wieliczce. Do Nowego Sącza przywieźli aż dziesięć medali.

Trener Damian Krawczyk w rozmowie z naszym portalem nie ukrywa dumy z postawy swoich podopiecznych. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z całej Polski. Byli obecni przedstawiciele ze Śląska, Łodzi czy Rzeszowa.

– Turniej był mocno obsadzony. Aby zdobyć złoty medal trzeba było wygrać cztery, pięć walk. Cieszę się z postawy naszych chłopców. Dostrzegam w nich należytą postawę. Jadą na turniej i chcą zajmować jak najlepsze lokaty. W Wieliczce zaprezentowali bardzo dobry poziom. Niektórzy debiutowali, te zawody stanowiły dla nich świetne przetarcie – mówi Damian Krawczyk w rozmowie z portalem DTS24.

Młoda ekipa Dexters Team zdobyła trzy złota (Tymon Prusak, Jerzy Zajiczek, Szymon Wołącewicz), trzy srebra (Adrian Faron, Maksymilian Wójcik, Sebastian Janusz) oraz cztery medale brązowe (Jakub Kochmański, Franciszek Jakubowski, Wiktor Zajiczek, Filip Pawlus).

– W zawadach wystartowali również: Cyryl Zych, Antoni Fortuna, Sasha Vinnichek, Filip Olchawa, Krystian Konstanty i Maciej Dąbrowski. Stoczyli po dwa pojedynki, lecz nie weszli do strefy medalowej. Zawodnikom należą się brawa za postawę, hart ducha i treningową systematyczność. Przy okazji składam podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu – kończy trener Krawczyk.

Teraz przed nowosądecką młodzieżą kolejne wyzwania. Pod koniec listopada w Katowicach odbędą się otwarte Mistrzostwa Polski w ju-jitsu sportowym. Klub Dexters Team planuje posłać do boju ponad dziesięciu zawodników.

Fot: DextersTeam

Czytaj także: Najpierw szutrowa trasa a potem morsowanie. Już w piątek jubileuszowa X edycja Biegu Niepodległości

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama