Z Nowego Sącza jedziemy czarnym szlakiem przez Rdziostów, Marcinkowice, Klęczany do Chomranic. Przy kościele skręcamy w prawo i dalej czarnym szlakiem wyjeżdżamy na szczyt.
Dojeżdżamy do skrzyżowania i przejeżdżamy je kierując się żółtym szlakiem na Białowodzką Górę.
Na szczycie Rozdziele znajduje się kaplica i piękne widoki, warto tu trochę odpocząć.
Następnie jedziemy w lewo zielonym szlakiem i kierujemy się w stronę Zamczyska.
Po ok 1000m odbijamy w prawo w wąską ścieżkę prowadzącą do tarasu widokowego na Dunajec i okolice.
Następnie wracamy na zielony szlak i zjeżdżamy nim do Tęgoborze a następnie drogą krajową do Nowego Sącza.
Długość. ok 30km
Sławomir Leśniak