Szansa dla mieszkańców Sądecczyzny. Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich 2023

Szansa dla mieszkańców Sądecczyzny. Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich 2023

igrzyska europejskie, nowy sącz, krynica-zdrój, wolontariat, formularz, zgłoszenia

Dobiega końca pierwszy etap rekrutacji wolontariuszy, którzy będą pracować przy Igrzyskach Europejskich 2023. Impreza odbędzie się w Krakowie, Tarnowie, Zakopanem, Krynicy-Zdroju, Chorzowie, Wrocławiu a także Nowym Sączu. Jeszcze tylko przez 10 dni można wypełnić formularz zgłoszeniowy – TUTAJ. To szansa na wielką przygodę także dla mieszkańców Sądecczyzny.

– To bardzo odpowiedzialne zajęcie, wolontariusz jest pierwszą osobą, z którą spotka się każdy, kto przyjedzie do naszego regionu. Niezwykle ważne jest nie tylko pierwsze wrażenie, ale kompetentna i wiarygodna informacja, szczególnie dla kogoś, kto nigdy nie był w Małopolsce. Jestem przekonany, że powodzenie Igrzysk Europejskich w dużej mierze zależy od rzetelnej i solidnej pracy wolontariuszy – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Organizatorzy poszukują osób dyspozycyjnych, otwartych, komunikatywnych i pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę. Studenci, seniorzy, osoby pracujące – każdy znajdzie tu swoje miejsce i zajęcie. Pomoc będzie potrzebna na każdym etapie, od uroczystości otwarcia po ceremonię zamknięcia Igrzysk. Wolontariusze będą wspierać sportowców, kibiców, dziennikarzy czy sędziów. Praca przy organizacji Igrzysk będzie świetną okazją, by nawiązać wartościowe znajomości z całej Europy i przeżyć niezapomniane doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Igrzyska Europejskie składają się z dwunastu dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie. Zmagania sportowców będzie można śledzić od 21 czerwca do 2 lipca. Aby dołączyć do zespołu Igrzysk i zostać wolontariuszem, należy przejść dwuetapowy proces rekrutacji. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na Portalu Wolontariusza i wypełnienie formularza rekrutacyjnego  – TUTAJ.

Czytaj także: Mgr Mors otrzymał podziękowanie na bilbordzie. Sprawca wkrótce się ujawni (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook