Zwiedzanie budowanego stadionu Sandecji [FILM]

Zwiedzanie budowanego stadionu Sandecji [FILM]

Stadion Sandecji

Według zapowiedzi prezydenta Ludomira Handzla, stadion Sandecji ma być ukończony w 2024 roku. Obecne zaawansowanie prac określa się na poziomie ponad osiemdziesięciu procent realizacji, a więc jak wygląda ten obiekt wewnątrz? Zapraszamy zatem do zwiedzania, które udokumentowaliśmy na filmie.

Wielu mieszkańców Sądecczyzny wie, jak aktualnie wygląda stadion Sandecji z zewnątrz. Trwają tam obecnie prace wykonania elewacji, przy obiekcie postawione są dlatego rusztowania i siatki zabezpieczające. Niewiele osób jednak może zobaczyć, jak to wszystko prezentuje się wewnątrz. W związku z tym uwieczniliśmy na filmie, jak wyglądał spacer po tym wzbudzającym wiele emocji miejscu.

– Rok 2024 jest rokiem oddania tego obiektu do użytkowania. Mam nadzieje, że kibice będą zadowoleni z warunków, które tutaj będą zapewnione. Warunki są naprawdę bardzo dobre. Mianowicie można zwrócić uwagę na materiał użyty do budowy stadiony. Chociażby krzesełka, które są naprawdę produktem premium i są nieco inne niż na wielu stadionach. Roboty budowlane trwają, natomiast w tej chwili na stadionie są dwie różne ekipy budowlane, konkretnie z dwóch różnych postępowań publicznych – mówił wiceprezydent Artur Bochenek, podczas zwiedzenia obiektu.

Obejrzeliśmy zarówno trybuny, jak i ciągi komunikacyjne, mieliśmy możliwość przyjrzeć się zielonej murawie, ale także zajrzeliśmy do wnętrza budynku stadionowego. Oprowadzono nas właściwie po wszystkich zakamarkach obiektu powstającego przy ulicy Kilińskiego 47.

Jasną deklarację postawił również prezydent miasta. – Tak jak zapowiedziałem rok 2024 to zakończenie prac. Kibice ale nie tylko, ponieważ cieszy oko architektura tego obiektu, a także będą mogli się cieszyć z takiego obiektu w Nowym Sączu. Widzimy, że trwają prace przy elewacji, przy otoczeniu i oczywiście jesteśmy przygotowani do następnych etapów – zapowiedział Ludomir Handzel.

Jak wyglądają wnętrza stadionu? Zapraszamy do oglądania:

Film: Michał Śmierciak, Foto: Adrian Maraś

Czytaj także: Stadion będzie skończony w 2024 roku? [ZDJĘCIA]

Reklama