Stadion będzie skończony w 2024 roku? [ZDJĘCIA]

Stadion będzie skończony w 2024 roku? [ZDJĘCIA]

Stadion Sandecji

Na stadionie Sandecji przedstawiono dzisiaj informacje dotyczące kolejnych etapów budowy, planowanych przetargów, jak również terminu zakończenia inwestycji. Zaprezentowano, jak obiekt wygląda obecnie.

Konkretnie termin ukończenia stadionu zadeklarował Ludomir Handzel. – Tak jak zapowiedziałem rok 2024 to zakończenie prac. Kibice ale nie tylko, ponieważ cieszy oko architektura tego obiektu, a także będą mogli się cieszyć z takiego obiektu w Nowym Sączu. Widzimy, że trwają prace przy elewacji, przy otoczeniu i oczywiście jesteśmy przygotowani do następnych etapów – zapowiedział prezydent. 

– Rok 2024 jest rokiem oddania tego obiektu do użytkowania. Mam nadzieje, że kibice będą zadowoleni z warunków, które tutaj będą zapewnione. Warunki są naprawdę bardzo dobre. Mianowicie można zwrócić uwagę na materiał użyty do budowy stadiony. Chociażby krzesełka, które są naprawdę produktem premium i są nieco inne niż na wielu stadionach. Roboty budowlane trwają. W chwili obecnej na stadionie są dwie różne ekipy budowlane, konkretnie z dwóch różnych postępowań publicznych – mówił wiceprezydent Artur Bochenek. 

Jakie prace są w trakcie wykonywania? – Pierwsza, to w formie przetargu podpisaliśmy umowę na wykonanie elewacji budynku przy trybunie A. Ona jest wykonywana mniej więcej od dwudziestu dni. Termin wykonania został wyznaczony na osiemdziesiąt cztery dni, ale wykonawca zarzeka się, że skończy w terminie wcześniejszym. Wystarczy spojrzeć i widać pod siatką zabezpieczającą, że roboty postępują i są na ukończeniu – wyjaśniał przedstawiciel ratusza.

– Natomiast druga firma, która w tym momencie wykonuje prace budowlane, to są prace związane z chodnikiem przy ulicy Kilińskiego. Do chodnika przylega ogrodzenie zabezpieczające obiekt budowy i chcemy go  przesunąć, aby udostępnić cały chodnik dla osób korzystających z przejścia przy ulicy Kilińskiego – zastępca prezydenta Nowego Sącza. 

Jakie są najbliższych działania zaplanowane na obiekcie? – Przed stadionem wykonany jest parking. Jesteśmy po rozmowach z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego w kwestii odebrania tego parkingu i mam nadzieje, że w niedługim czasie będzie odebrany – wyjaśnił Artur Bochenek. 

– Przygotowujemy przygotujemy się do dwóch następnych przetargów, a pierwszy na elewację wokół stadionu. Między słupami zaplanowana jest elewacja metalowa. Przetarg ten podejrzewam, że ogłosimy w przyszłym tygodniu – zapewniał wiceprezydent. – Końcowym etapem realizacji stadionu, będzie przetarg w kwietniu i on będzie ujmował już wykonanie budynku wewnątrz oraz wszystkie odbiory związane z obiektem. Straż pożarna, sanepid, nadzór budowlany, policja, czyli służb, które muszą ten obiekt odebrać.

Padła konkretna deklaracja. – W ten sposób 2024 rok, to jest rok końcowy budowy tego obiektu, mimo perturbacji wszystko idzie ku dobremu – powiedział Artur Bochenek.

Obejrzyj całość konferencji na stadionie Sandecji:

Foto: Adrian Maraś, Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: STBS przekaże klucze do nowych mieszkań [FILM]

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama