Żonkile znów kwitną dla Sądeckiego Hospicjum. Zobaczcie jak wyglądają Pola Nadziei

Żonkile znów kwitną dla Sądeckiego Hospicjum. Zobaczcie jak wyglądają Pola Nadziei

Sądeckie Hospicjum, Żonkilowa Kartka, Pola Nadziei

W najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, zakwitną Pola Nadziei dla Sądeckiego Hospicjum. Przy kościołach w naszym regionie pojawią się wolontariusze z żonkilami i puszkami na datki. Każdy darczyńca w ramach podziękowania otrzyma żonkila – międzynarodowy symbol nadziei lub żonkilową kartkę.

Akcję od 2004 roku organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Sądeckie Hospicjum”. Głównym celem prowadzonej akcji jest pozyskiwanie środków finansowych koniecznych do opieki nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, a także uwrażliwianie społeczeństwa na ich problemy. Wiosną, kiedy kwitną żonkile, wolontariusze kwestują z puszkami. Każdy, kto wrzuci datek na rzecz hospicjum, otrzyma w podziękowaniu żonkila. Teraz, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, znów nasz region ,,zakwitnie” dobrocią.

,,Dobre wieści z Rożnowa. Nasza niezawodna pani Wandzia Pawłowska melduje, że żonkile dla Pól Nadziei zakwitły. To bardzo dobra wiadomość dla Sądeckiego Hospicjum, bo baliśmy się, że nie będzie kwiatów. 3 kwietnia zapraszamy wszystkich do udziału w kweście dla podopiecznych Sądeckiego Hospicjum. Liczymy, że w tym trudnym czasie wesprzecie i nas. Po dwóch latach nieobecności wracamy. Już dzisiaj dziękujemy za Wasze wsparcie” – zachęca dyrektor placówki Mieczysław Kaczwiński.

Za zgodą Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża oraz proboszczów parafii kwesty zostaną przeprowadzone przy kościołach w: Nowym i Starym Sączu, Świniarsku, Piątkowej, Nawojowej, Łabowej, Łącku, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Wielogłowych, Librantowej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Królowej Górnej, Krużlowej, Szlachtowej, Jurkowie, Trzetrzewinie i Piwnicznej-Zdroju.

Żonkilowa kartka

Jak co roku Sądeckie Hospicjum zorganizowało konkurs na żonkilową kartkę. Również ona będzie formą podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zdecydują się pomóc i ofiarować datek. W tym roku w akcji wzięły udział 32 placówki, przysyłając 643 prace.

Jury w składzie: Ludmiła Jakubowska-Wnęk instruktor GOK w Łabowej, Wojciech Papaj – konsultant MCDN ODN w Nowym Sączu, Mieczysław Kaczwiński – dyrektor Sądeckiego Hospicjum wyłoniło finałową piątkę. Laureatami zostali: Michał Gabryś SP w Barcicach, Irena Kuzar SP nr 1 w Nowym Sączu, Wiktoria Krzak ZSP nr 6 w Nowym Sączu, Aleksandra Rudkowska SP nr 15 w Nowym Sączu, Patrycja Woźniak SP w Przydonicy.

Fot. Sądeckie Hospicjum/
Wanda Pawłowska
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.