Znęcali się nad swoimi bliskimi. Nie ujdzie im to na sucho

Znęcali się nad swoimi bliskimi. Nie ujdzie im to na sucho

okratowane drzwi, w tle wejścia do cel

Od kilku miesięcy dwóch mieszkańców Sądecczyzny znęcało się nad członkami swoich rodzin. Mężczyźni trafili do aresztu, gdzie poczekają na wyrok sądu.

W ostatnich dniach sądeccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przemocy domowej. Nowosądeczanin znęcał się fizycznie i psychicznie nad własną matką, z kolei mieszkaniec powiatu nowosądeckiego stosował przemoc wobec żony i kilkorga dzieci.

Obaj mężczyźni usłyszeli od funkcjonariuszy zarzut znęcania się nad rodziną. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu przemocowców. Sądeczanie spędzą za kratkami trzy miesiące, czekając na wyrok. Grozi im obecnie do 5 lat więzienia.

Policjanci apelują, by nie wahać się przerwać tego typu przemocy i nie zostawiać pokrzywdzonych samych z tak poważnym problemem. Świadkowie powinni natychmiast reagować i działać, ponieważ przemoc domowa z czasem się nasila.

Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30), obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP, lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002) – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Remont drogi powiatowej przesunięty. Wyznaczono już nowy termin

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama