Krynica Forum: Nagroda Lidera dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Krynica Forum: Nagroda Lidera dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Володимир Зеленський
W drugim dniu konferencji odbywającej się w perle małopolskich uzdrowisk została przyznana nagroda Lider Krynica Forum 2022. Otrzymał ją prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Jak podkreślono, decyzja o przyznaniu nagrody Wołodymyrowi Zełenskiemu, prezydentowi Ukrainy została podjęta przez Kapitułę Nagrody jednogłośnie.

– Wybór tego kandydata jest prosty i oczywisty. Myślę, że nikogo nie dziwi, że otrzymał ją człowiek, który zatrzymał Putina, zatrzymał rosyjski imperializm. Myślę, że większe uzasadnienie nie jest potrzebne – powiedział Jarosław Kożuch, prezes Instytutu Kościuszki.

Komentując wybór kandydata, prezes Instytutu Kościuszki przypomniał o nagraniu, jakie prezydent Ukrainy wykonał na ulicach Kijowa w lutym br., kilka dni po rozpoczęciu agresji przez Federację Rosyjską.

– Media rosyjskie powtarzały, że władz Ukrainy już nie ma, że one gdzieś uciekły i się schowały. Wówczas prezydent Ukrainy nagrał w otoczeniu swoich najbliższych współpracowników nagranie z miejsc, które były bombardowane. Powiedział: „My tu, bronimy naszej niepodległości, bronimy naszego kraju”. To i inne wystąpienia, jego aktywności, to że nie skorzystał z wyjazdu i możliwości schronienia się w obcym kraju spowodowało, że morale wojska ukraińskiego i całego narodu było bardzo wysokie. I ten opór, opór całego państwa spowodował, że atak rosyjski na Kijów załamał się, a Rosjanie w niesławie wycofali się – podkreślił Jarosław Kożuch.

***

W Krynicy-Zdroju w dniach 19-21 października odbywa się konferencja „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa”. W ramach trzydniowego wydarzenia zaplanowano łącznie ponad 100 paneli, w których udział biorą eksperci, naukowcy, politycy, członkowie rządu i samorządów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie.

źródło: Biuro Prasowe UMWM / JS

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama