Znamy najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny

Znamy najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny

90 kandydatów i tylko jeden zwycięzca: najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny w 2016 roku został Grzegorz Basta, 17 – letni pięściarz z Gródka nad Dunajcem.

– Nie spodziewałem się takiego wyniku, choć wiem, że dużo ludzi na mnie głosowało – mówi Grzegorz Basta. – Oczywiście była duża mobilizacja wśród rodziny i znajomych, ale i tak jestem zaskoczony wygraną.

Grzegorz Basta to wicemistrz Polski juniorów w boksie, reprezentujący na co dzień barwy klubu Tiger Tarnów. Choć jest młodym zawodnikiem, ma bardzo ambitne plany na przyszłość.

Za cztery lata chciałbym wziąć udział w olimpiadzie, a potem przejść na zawodowstwo – planuje najpopularniejszy zawodnik Sądecczyzny. Ma ku temu duże szanse, zwłaszcza, że od tego roku będzie startował w kategorii seniorskiej w wadze do 91 kg.

Chcę w tym roku mocno popracować, by w 2018 roku wystąpić na mistrzostwach Polski seniorów, mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata – mówi.

Zadowolenia z przebiegu plebiscytu nie kryje Tomasz Michałowski prezes Stowarzyszenia dla Miasta i pomysłodawca imprezy. – Tegoroczny plebiscyt był szczególny z kilku względów, w tym przede wszystkim – ilości nominowanych sportowców. Poza tym był to bardzo dobry rok dla sądeckiego sportu. Były awanse do wyższych lig siatkarzy i siatkarek oraz rugbistów. Dobre miejsce zajęła także Sandecja, która ma realne szanse na awans do ekstraklasy, a do tego mamy na koncie występ kilku Sądeczan na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i medale mistrzostw Polski i Europy kadetów, juniorów i seniorów.

Tomasz Michałowski podkreśla, że w tym roku był bardzo duży przekrój dyscyplin sportowych.

Było ich kilkanaście, to zarówno te najbardziej popularne jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, ale także sporty zimowe jak saneczkarstwo, żeglarstwo no i oczywiście sporty walki, bardzo popularne w naszym mieście.

W tegorocznym plebiscycie oddano ponad 7 tys. głosów, zarówno na pomocą sms-ów, jak i kartek pocztowych. Drugie miejsce zajęły żeglarka Karolina Mikulec i karateczka Klaudia Kowalska.

Pełna lista zawodników

  1. miejsce Natalia Popiół, 5. miejsce Klaudia Zwolińska, 6. miejsce Marek Rospond, 7. miejsce Kinga Czernek, 8. miejsce  Gabriela Mizera, 9. miejsce Wiesław Janus, 10. miejsce Arek Borzęcki, 11. miejsce Miłosz Szczepański, 12. miejsce Ilona Grzebyk, 13. miejsce Paweł Górka, 14. miejsce Kamil Zając, 15. miejsce Stefan Kulczyk, 16  miejsce Kacper Wasilewski, 17. miejsce Adrian Janik, 18. miejsce Bartosz Zając, 19. miejsce Maciej Okręglak, 20. miejsce Szymon Golonka, 21. miejsce. Aga Leśniak, 22. miejsce Grzegorz Hedwig, 23. miejsce Piotr Pasionek 24. miejsce Bartek Janeczko, 25. miejsce Bartek Wójcik.

Nagrody specjalne otrzymali: Tomasz Michał Tokarczyk, Karol Trojan, Łukasz Frączek.

Drużyną roku został zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz, a trenerem jej szkoleniowiec Łukasz Mężyk.

Share on twitter
Share on facebook