Piwniczna: nie ma zgłoszeń do budżetu obywatelskiego

Piwniczna – Zdrój jest na półmetku pierwszego w historii gminy budżetu obywatelskiego. Na razie nie wpłynęły żadne oficjalne zgłoszenia. Wnioski można składać do 28 lutego.

Mieszkańcy mogą zdecydować w co zainwestować 100 tys. zł. Składane przez nich projekty mogą dotyczyć np. sportu bądź oświaty.

– Pojawiają się już pewne pomysły, związane np. z budową boisk sportowych, czy doposażeniem szkół, ale oficjalnych zgłoszeń jeszcze nie mamy. To na razie pierwsza edycja, pilotażowa. Uczymy się budżetu obywatelskiego. To będzie także wskazówka dla nas, dla władz. Będziemy dysponować wiedzą, jakie są potrzeby mieszkańców i na co wydaliby oni pieniądze – mówi Zbigniew Janeczek, burmistrz Piwnicznej – Zdroju.

Zgłoszony przez minimum 16-latków projekt musi być poparty przez co najmniej 30 mieszkańców.

Po zakończeniu zgłaszania projektów, zostaną one poddane weryfikacji przez powołany przez burmistrza zespół. W jego skład mogą wchodzić sołtysi i przewodniczący zarządów osiedli. Po weryfikacji odbędzie się głosowanie nad zakwalifikowanymi projektami.

Fot. z arch. Gminy Piwniczna – Zdrój.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.