4359236389_7da6b11ac5_o

Zmiana dowództwa w sądeckim SOKOLE! Antoniego Malczaka ma zastąpić Marta Jakubowska

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Marta Jakubowska odwołana ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu  dostała propozycję pracy od marszałka województwa Witolda Kozłowskiego.

Ma objąć stanowisko dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury Sokół i zastąpić wieloletniego szefa tej instytucji Antoniego Malczaka.

Antoni Malczak  ( ur 1948) kierownictwo w Sokole objął w 1980 r. Jest muzykiem i pedagogiem,  (absolwent Studium Nauczycielskiego w Nowym Sączu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie). W latach 1969 - 1978 pracował jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, a od roku 1978  - w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, przekształconym później w MCK SOKÓŁ. Był inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS, Międzynarodowego Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC, Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA, pomysłodawcą Ośrodka Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Wyróżniony m.in. Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”  i Złotym Krzyżem Zasługi.

MAGIK MAŁA

28 comments

 1. Henryk 18 Styczeń, 2019 at 12:23 Odpowiedz

  No to „mieliśmy” Sokoła ! :/ Niestety teraz to norma, że gorszy pieniądz wypiera dobry . Moim zdaniem to bardzo nierozsądna, i zła decyzja. Szanowny Panie Dyrektorze dziękuję za wszystko co zrobił Pan dla kultury naszego Regionu !

 2. Eugenia 19 Styczeń, 2019 at 10:43 Odpowiedz

  SOKÓŁ to nie jest tylko budynek, obiekt w mieście Nowy Sącz, który potrzebuje menadżera – to wyjątkowa instytucja regionalna działająca na terenie województwa małopolskiego. Trzeba ogromnej odwagi, by podjąć się kierowania TAKĄ jednostką i zastąpić TAKIEGO człowieka, jakim jest dyrektor Antoni Malczak.

 3. Inna Halina 19 Styczeń, 2019 at 15:34 Odpowiedz

  Czy chodzi o to, że Malczak ma odejść, żeby Jakubowska miała ciepłą posadkę, taką jak w MOKU? Dobra zmiana pozbywa się kreatywnych ludzi? Kto wymyślił Swieto dzieci gór Malczak czy jakubowska?

 4. Agnieszka. 19 Styczeń, 2019 at 15:58 Odpowiedz

  1980- 2019! 39 lat służby kulturze i odwołanie przez politykę, wstyd. Zwłaszcza dziś. Pani Jakubowska nie ma pracy? Znajdzie nową ale nie kosztem Takiego Człowieka! Powinna odmówić. Jeśli Dyrektor chce dalej pracować i działać powinien mieć to umożliwione! Gdy nie będzie mieć sił, sam zrezygnuje.

 5. Smutna 19 Styczeń, 2019 at 20:08 Odpowiedz

  Ta informacja jest niewiarygodna! Osoba tak oddana kulturze miasta jak Pani Marta, powinna pierwsza stanąć w obronie Pana Malczaka. Nie wierzę, że przyjmie tę propozycję. Nie w taki sposób. Nie z takich pobudek. Przecież to nie Ona chciała odejść z MOKu, by nagle zająć się kulturą regionalną. Idee, które realizowała w mieście zostały jej nagle odebrane. A kultura = empatia.

 6. Adam 20 Styczeń, 2019 at 10:16 Odpowiedz

  Ludzie, zbierzmy podpisy pod petycją, żeby został Pan Antoni Malczak, anie pani, która oprócz znajomości z p. Kantorem nie miała innych kwalifikacji aby być dyrektorem. Tym bardziej SOKOŁA. To nasze wspólne dobro. Nie dajmy go zniszczyć!!!!

 7. Danuta 20 Styczeń, 2019 at 13:39 Odpowiedz

  Jeśli to prawda, to decyzja bardzo przykro zaskakująca. Pan Dyrektor Malczak to wyjątkowy człowiek, który swoją osobowością i pracą uszlachetniał 130-letnią ideę i historię „Sokoła” w Nowym Sączu. Wielki człowiek i wielka strata.
  Sprawa przywodzi na myśl mroczne czasy, w których usuwano najbardziej wartościowych ludzi.

 8. Karol 20 Styczeń, 2019 at 17:07 Odpowiedz

  Czemu tak późno panie Antoni? Niestety zaproponowanie pani Marcie takiego stanowiska to wielki błąd i kontynuacja fatalnego zarządzania instytucjami kultury w Nowym Sączu. Szkoda, że podobnie postąpiono z byłym dyrektorem MZD Grzegorzem M. Pozostawienie go w firmie grozi w nieodległej przyszłości powrotem na zajmowane poprzednio stanowisko. A nie tego oczekują mieszkańcy.

Wypowiedz się w tej sprawie