Zmiana dowództwa w sądeckim SOKOLE! Antoniego Malczaka ma zastąpić Marta Jakubowska

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Marta Jakubowska odwołana ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu  dostała propozycję pracy od marszałka województwa Witolda Kozłowskiego.

wsb3

Ma objąć stanowisko dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury Sokół i zastąpić wieloletniego szefa tej instytucji Antoniego Malczaka.

Antoni Malczak  ( ur 1948) kierownictwo w Sokole objął w 1980 r. Jest muzykiem i pedagogiem,  (absolwent Studium Nauczycielskiego w Nowym Sączu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie). W latach 1969 – 1978 pracował jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, a od roku 1978  – w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, przekształconym później w MCK SOKÓŁ. Był inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS, Międzynarodowego Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC, Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA, pomysłodawcą Ośrodka Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Wyróżniony m.in. Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”  i Złotym Krzyżem Zasługi.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]