Zmarłego księdza pożegnają parafianie w Siedlcach i w Mielcu

Zmarłego księdza pożegnają parafianie w Siedlcach i w Mielcu

ks. Wacław Paterak

Parafianie, członkowie Grupy Apostolskiej, ale też nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Janczowej, gdzie uczył, z bólem wspominają zmarłego księdza Wacława Pateraka. Wikariusz parafii Siedlce w gminie Korzenna odszedł nagle. Jego pożegnanie odbędzie się zarówno w jego ostatniej parafii, jak i w Mielcu, skąd pochodził.

Ks. Wacław Paterak urodził się 20 lipca 1967 roku w Mielcu. Był synem Józefa i Emilii z domu Małodzińskiej. W 1988 roku zdał maturę w mieleckim technikum mechanicznym, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne. 28 maja 1994 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Józefa Życińskiego.

Swoją duszpasterską posługę rozpoczął 16 lipca 1994 roku w parafii Krzyżanowice. Następnie był wikariuszem w parafiach: Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy (od 26 sierpnia 1997 roku), Sowliny w Limanowej (od 26 sierpnia 2000 roku), Olesno (od 1 grudnia 2002 roku). Od 27 marca do 31 sierpnia 2011 roku pomagał w parafii Szczepanów. Następnie pracował w parafiach: św. Pawła Apostoła w Bochni (od 1 września 2011 roku), Zagórzany (od 1 września 2017 roku), św. Małgorzaty w Nowym Sączu (od 1 września 2019 roku). 1 września 2021 roku trafił do parafii św. Andrzeja Apostoła w Siedlcach.

Jak pisaliśmy TUTAJ, ksiądz Wacław zmarł wieczorem 8 czerwca, przejeżdżając samochodem przez Koniuszową.

12 czerwca o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Siedlcach odprawiona zostanie msza święta żałobna za wikariusza. Natomiast pogrzeb śp. księdza Wacława Pateraka odbędzie się 13 czerwca o godzinie 15:00 w jego rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.

fot. Parafia Świętego Andrzeja Apostoła w Siedlcach, informacje biograficzne: diecezja.tarnow.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.