Tragedia w gminie Korzenna. Nie żyje ksiądz Wacław Paterak

Tragedia w gminie Korzenna. Nie żyje ksiądz Wacław Paterak

Nie żyje ksiądz Wacław Paterak, wikariusz z parafii Siedlce w gminie Korzenna. Miał 54 lata. Wczoraj wieczorem w Koniuszowej trwała walka o jego życie. Niestety, nie udało się jej wygrać.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (8 czerwca) około godziny 22:20. W Koniuszowej kierowca samochodu osobowego marki Opel zjechał do przydrożnego rowu. Był nieprzytomny. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, a czynności reanimacyjne trwały kilkadziesiąt minut. Niestety, nie przyniosły efektu.

– Na miejscu pracowali policjanci z Grybowa i Nowego Sącza. Decyzją prokuratora ciało 54-letniego mieszkańca gminy Korzenna zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono, by zdarzenie drogowe przyczyniło się do jego śmierci – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jak pisaliśmy TUTAJ, do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Koniuszowa. Samochód osobowy wypadł z drogi. Jego kierowcy, mimo prowadzonej resuscytacji, nie udało się uratować.

Jak się okazuje, zmarły to ksiądz Wacław Paterak pracujący w pobliskiej parafii Siedlce. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1994 roku. Od 27 sierpnia 2021 roku był wikariuszem w siedleckiej parafii św. Andrzeja Apostoła. Wcześniej pełnił posługę w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

– Ta wiadomość dotarła do nas niespodziewanie… Ciągle jesteśmy w wielkim szoku i żalu… Minionej nocy odszedł do domu Ojca założyciel i opiekun naszej Grupy – ks. Wacław Paterak. Jesteśmy ogarnięci głębokim żalem… […] Dzisiaj o godz. 19:00 zostanie odmówiony w kościele parafialnym różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji śp. ks. Wacława. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim śp. ks. Wacława. Łączymy się w żalu i modlitwie – napisali na facebookowej stronie członkowie parafialnej grupy apostolskiej.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.