Zmarła Janina Brzozowska – skarbnica wiedzy i świadek historii Polski

Zmarła Janina Brzozowska – skarbnica wiedzy i świadek historii Polski

Janina Brzozowska, sybiraczka

W wieku 95 lat zmarła Sybiraczka i wieloletnia nauczycielka Janina Brzozowska. O jej śmierci poinformowano na oficjalnej stronie gorlickiego urzędu miejskiego i powiatu gorlickiego. Kondolencje dla rodziny i bliskich płyną z całego regionu.

Janina Brzozowska przez wiele lat była prezesem Oddziału Związku Sybiraków w Gorlicach oraz nauczycielką Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Została odznaczona: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zesłańców Sybiru, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Odznaką Honorowego Sybiraka.

,,Była skarbnicą wiedzy historycznej, żywym świadkiem historii Polski. Każde spotkanie z nią było piękną lekcją historii i patriotyzmu. Przypominała o faktach historycznych nie ujętych w żadnym podręczniku szkolnym, a dotyczących zesłań Polaków na Sybir. Swoją postawą dawała żywe świadectwo o ogromnych cierpieniach, jakiego ona, jak i tysiące jej podobnych, doznawali w trakcie pobytu na nieludzkiej ziemi” – tak wspominają zmarłą władze starostwa gorlickiego.

Janina Brzozowska, sybiraczka

Źródło/ Fot. Powiat Gorlicki/
pixabay.com
Czytaj także: Tymbark. Rynek będzie odnowiony i wzbogacony o historię oraz zieleń
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama