Tymbark. Rynek będzie odnowiony i wzbogacony o historię oraz zieleń

Tymbark. Rynek będzie odnowiony i wzbogacony o historię oraz zieleń

Tymbark, rynek

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rewitalizacja rynku w Tymbarku. Będzie nie tylko odnowiony. Ma też nawiązywać do historii i zostać wzbogacony o walory przyrodnicze.

Paweł Ptaszek (wójt Gminy Tymbark) w rozmowie portalem DTS24 przyznaje, że umowa w tej sprawie miała być już podpisana, ale ostatecznie stanie się to najpóźniej do miesiąca czasu.

– Licząc od dziś umowa w sprawie rewitalizacji będzie podpisana w ciągu najbliższego miesiąca. Prace będą podzielone na dwa etapy. Do końca tego roku chcemy wykonać remont przystanku wraz z sanitariami oraz remont północnej części. W przyszłym roku rozpoczną się prace przy parkingu, zostanie wykonana wymiana fontanny oraz zagospodarowanie zieleni – mówi Paweł Ptaszek.

Wójt stawia akcent na fakt, że rewitalizacja zapewni więcej natury. Jak sam zauważa, podczas rozmów daje się usłyszeć, że sama w sobie rewitalizacja kojarzy się wszystkim z betonową częścią prac. W tym przypadku ma być inaczej. Całość wykonanych działań będzie kosztować 1 mln 400 tys. zł. z czego 550 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Należy podkreślić, że płyta rynku nie będzie wymieniana tylko czyszczona. Naszym zamiarem jest także stworzenie ścieżki historycznej, która będzie upamiętniała ważne osoby w gminie, które miały swój wkład w rozwój i wpłynęły na jej historię – kończy Paweł Ptaszek.

Fot: visitmalopolska

Czytaj także: Co za rok! Dwa złota Agnieszki Skalniak-Sójki w kolarskich Mistrzostwach Polski

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama