Uda się? Poseł Nowogórska ma antidotum na korki

Uda się? Poseł Nowogórska ma antidotum na korki

poseł Urszula Nowogórska, korki w Limanowej, most tymczasowy

Limanowa tonie w korkach spowodowanych wyburzeniem starego i budową nowego mostu nad potokiem Starowiejskim. Mieszkańcy skarżą się na sytuację. Posłanka Urszula Nowogórska (PSL) ma pomysł jak naprawić sytuację. Uda się?

Stary most został wyburzony początkiem wakacji. Budową nowego zajmuje się spółka „AW Bautex” z Nowego Sącza. Koszt inwestycji wyliczono na ponad 12 milionów złotych, z czego ponad 7 milionów pochodzi z dofinansowania dla gmin górskich. Prace mają trwać przez dwa lata. Z powodu zamknięcia przeprawy Limanowa dosłownie tonie w korkach, szczególnie teraz – po zakończeniu sezonu urlopowego i rozpoczęciu roku szkolnego. Antidotum na rozwiązanie problemu znalazła poseł Urszula Nowogórska. Ma nim być most tymczasowy typu DMS-65, który miałby powstać nad potokiem Starowiejskim.

– W obecnej chwili utrudnienia w ruchu znajdują się ze wszystkich stron Limanowej. Pomysł wybudowania mostu tymczasowego powstał pod wpływem rozmów z mieszkańcami oraz ich próśb żeby podjąć interwencję i ułatwić im życie. Skierowałam pismo do Ministra Obrody Narodowej Mariusza Błaszczaka i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina z pomysłem rozważenia wybudowania mostu tymczasowego, żeby rozładować ruch, a tym samym – napięcia społeczne – stwierdziła w rozmowie z naszą reakcją posłanka Urszula Nowogórska.

Parlamentarzystka z Limanowszczyzny podkreśla, że budowa tymczasowej przeprawy przyczyni się do poprawy sytuacji komunikacyjnej, która może się wkrótce jeszcze bardziej skomplikować.

– Na razie mamy warunki korzystne dla wszystkich, którzy korzystają z dróg. Jednak wkrótce zaczną się przymrozki, gołoledź, a potem zima i pierwsze opady śniegu. Wówczas pojawi się jeszcze większy problem związany nie tylko z korkami, ale także utrzymaniem dróg. Mam nadzieję, że mój pomysł zyska na akceptacji i faktycznie zostanie zrealizowany – dodaje posłanka Nowogórska.

W pismach skierowanych do decydentów parlamentarzystka pyta m.in. o to, czy Agencja Rezerw Strategicznych jest w posiadaniu mostu typu DMS-65, który mógłby być nieodpłatnie użyczony na czas budowy nowej przeprawy w Limanowej oraz czy w jego budowie mogłoby pomóc wojsko. Obecnie posłanka czeka na oficjalną odpowiedź ministrów.

Czytaj także: Protest polskiej Policji. Mandaty nie będą wystawiane. Jest dziesięć postulatów

Fot. arch. dts24.pl/NS
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama