Zmarł ks. Stanisław Urbański związany niegdyś z Nawojową

Zmarł ks. Stanisław Urbański związany niegdyś z Nawojową

ksiądz, Zbigniew Kołodziej, Reciak Wojciech, Stanisław Celusta, Andrzej Jedynak, Wiesław Piprek Zmarł 5 stycznia w trakcie pielgrzymki do Medjugorie, Stanisław Urbański

Zmarł śp. ks. Stanisław Urbański związany niegdyś z Nawojową i Tymową. Ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Miał 72 lata, z czego 46 poświęcił kapłaństwu. W 1991 roku w dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale. Odszedł 23 grudnia. 

Ks. Stanisław Urbański urodził się 7 lutego 1950 roku w Brzesku, pochodził z parafii Szczepanów. Maturę zdał w 1969 roku w Brzesku. Po niej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tam studiował na kierunku filozoficzno – teologicznym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 6 czerwca 1976 roku. Dwa tygodnie później rozpoczął pracę jako wikariusz w Nawojowej (1976-1984), następnie w Tymowej (1984-1986) i miejscowości Rzezawa (1986).

„W 1990 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jodłowej. Urząd proboszcza pełnił do sierpnia 1995 roku, a następnie podjął posługę duszpasterską w Austrii. Po powrocie z Austrii w 2015 roku, zamieszkał w parafii Szczepanów, w charakterze rezydenta. Od 16 października 2017 roku mieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie” – informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz kurii diecezji tarnowskiej.

Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie w środę (28 grudnia) o godz. 9.00. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Szczepanowie w środę (28 grudnia) o godz. 13.00. Po niej ciało duchownego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Czytaj także: Nie żyje Grot – pies ratownik. „Dziecko ze zdjęcia jest autystyczne. Pierwszy raz dotknęło zwierzęcia”

Źródło: Diecezja Tarnowska/
Fot. pixabay.com
Share on twitter
Share on facebook