Odeszła Krystyna Skowronek – nauczycielka o złotym sercu, „matka chrzestna” wielu artystów

Odeszła Krystyna Skowronek – nauczycielka o złotym sercu, „matka chrzestna” wielu artystów

Krystyna Skowronek, Biecz

W przeddzień Wigilii zmarła Krystyna Skowronek – wychowawczyni młodych pokoleń i długoletnia nauczycielka plastyki w Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 2. Uczniowie wspominają ją jako osobę o złotym sercu, pełną życzliwości, cierpliwości i zarażającą radością.

O śmierci nauczycielki poinformowano na stronie bieckiego liceum. O tym, jakim była człowiekiem i wychowawcą, najlepiej świadczą wspomnienia, którymi w mediach społecznościowych dzielą się jej uczniowie. Ona jedna wierzyła w ich talent i dodawała odwagi do działania. Wychowała wielu architektów, plastyków, projektantów… O swoich uczniach mówiła pieszczotliwie „papuloki” (niektórzy twierdzą, że „papulasy”) lub „mamloki”.

Moja ukochana nauczycielka plastyki z podstawówki i liceum. Ona jedna wierzyła w mój talent plastyczny – wyznała w mediach społecznościowych Marta Ewa Gałek

Smutna wiadomość…. Wspaniały nauczyciel o złotym sercu. Do dzisiaj pamiętam jej opowieści podczas lekcji plastyki… – napisała  Katarzyna Jagielska-Liana.

Nigdy nie zapomnę zielonej kulki na czarnym rzemyku, którą nosiła pani Skowronek, gdy chodziłam do podstawówki… Wgapiałam się w tę kulkę, kiedy mówiła o ,,papulasach” i rysowała po moich delikatnych kreskach mocniejszymi, mówiąc: nooo musisz być bardziej odważna, dziewczynko… – wspomina Karolina Knapik-Bieniek.

Pamiętam jak wzięła klasę w plener i przyniosła dla nas swoje farby olejne, o których wtedy można było pomarzyć. Bardzo ciepło ją wspominam – przyznaje Elwira Paszyńska.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 26 grudnia (poniedziałek) o godzinie  13.00 w Kościele Parafialnym pw. Bożego Ciała w Bieczu. 

Czytaj także: Zmarł ks. Stanisław Urbański związany niegdyś z Nawojową

Share on twitter
Share on facebook