ŚWIĄTECZNY KONKURS: Rozdajemy dwie książki autorstwa David R. Hawkinsa

ŚWIĄTECZNY KONKURS: Rozdajemy dwie książki autorstwa David R. Hawkinsa

konkurs, wydawnictwo virgo

Dziś pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji dwie osoby zdobędą nagrodę książkową wydawnictwa VIRGO. Podobny konkurs zorganizujemy jutro – w drugi dzień Świąt. Zasady są proste. Na naszym facebookowym profilu opublikowaliśmy konkursowy post. Wystarczy polubić post a w komentarzu oznaczyć osobę, której chcieliście sprezentować książkę autorstwa David R. Hawkinsa. Na zgłoszenia czekamy do godz. 22.00.

O KONKURSOWYCH UTWORACH LITERACKICH
Na czym polega prawdziwy sukces i jak uwolnić wewnętrzne blokady, które stoją mu na drodze?
Dr David Hawkins, amerykański psychiatra, który odniósł imponujące sukcesy terapeutyczne i poświęcił swoją karierę badaniom nad świadomością, wyjaśnia, że tak modne obecnie wyrażanie uczuć, wcale nie pomaga sobie z nimi radzić i proponuje zupełnie nowe podejście do tematu, które stosował zarówno w pracy z pacjentami jak i we własnym życiu. W swojej książce „Technika uwalniania” prezentuje prostą i skuteczną metodę, która pozwala uwolnić się od negatywnych emocji i stanów umysłu.

Czy należysz do osób, które próbowały już wszystkiego by osiągnąć szczęście? Do tych, którzy niestrudzenie poszukują i sprawdzają kolejne metody, biorą udział w coraz to nowych szkoleniach rozwoju osobistego?

„Medytujesz, próbujesz samorealizacji, ćwiczysz wizualizację. Studiujesz psychologię, ćwiczysz jogę, taniec, kickboxing, przechodzisz na dietę i uprawiasz aerobik. Nosisz amulety. Pijesz chińskie zioła, oczyszczasz się. Robisz mapę marzeń. Zamawiasz analizę horoskopu. Oczyszczasz swoją aurę. Wisisz głową w dół…”

Co jeszcze?  – jeszcze 3 strony tej fantastycznej wyliczanki, bo autor wie, że intuicyjnie wyczuwamy, że gdzieś tam jest ostateczna odpowiedź. Dlaczego jednak nie możemy jej znaleźć? Nie rozumiemy istoty problemu – oto dlaczego nie możemy znaleźć odpowiedzi. Może jest ona niezwykle prosta i  dlatego właśnie jej nie dostrzegamy. Może za bardzo polegamy na swoich przekonaniach i jesteśmy ślepi na to, co oczywiste.

Na przestrzeni dziejów nieliczne jednostki osiągnęły wielką jasność rozumienia i doświadczyły ostatecznego rozwiązania tej ludzkiej udręki. Jak im się to udało? Podążamy za rytuałami i dogmatami, gorliwie wywiązujemy się z duchowej dyscypliny i po raz kolejny odbijamy się od ściany!
Nawet jeśli to, co robimy działa, ego bardzo szybko wkracza do akcji i zostajemy schwytani w pułapkę dumy i samozadowolenia myśląc, że już na wszystko znamy odpowiedź.

Zagubienie jest naszym ocaleniem. Dla tych, którzy są zdezorientowani wciąż jest jeszcze nadzieja. Trzymaj się swojego poczucia zagubienia. Ostatecznie to ono jest twoim najlepszym przyjacielem, twoją najlepszą obroną przed śmiercionośnymi odpowiedziami innych ludzi, przed byciem zgwałconym przez ich idee. Jeśli jesteś zdezorientowany, to znak, że wciąż jesteś wolny. Jeśli jesteś zdezorientowany, ta książka jest właśnie dla ciebie.

A jakby do tego wszystkiego poznać też zasady, które stoją za tajemnicę sukcesu? Wielu ludzi sukcesu robi to, co lubi najbardziej i daje z siebie wszystko. Oznacza to, że możemy odnieść sukces, w czymkolwiek zechcemy. Rozluźnij się, przestań z kimkolwiek rywalizować. W świecie sukcesu nie ma żadnej konkurencji.

Co przyciąga, promuje i buduje sukces, a nie wymaga czasu, energii i wysiłku? O tym pisze dr David Hawkins w kolejnej książce pt. „Sukces jest dla Ciebie”.  „To, co świat uważa za bogactwo i sławę, jest jedynie symbolem i zewnętrznym przejawem. Wydaje się im, że wyznacznikiem sukcesu są pieniądze, sława, limuzyny i wszystkie inne atrybuty sukcesu do których trzeba dążyć, a one są tylko skutkiem. Posiadanie pieniędzy jest tylko przejawem określonej postawy. Ubóstwo jest w głowie, a nie w kieszeni.

Mówi się, że sukces potrafi zniszczyć człowieka. To nieporozumienie. Prawdziwy sukces przynosi rozkwit; fałszywy sukces ostatecznie prowadzi do destrukcji. Różnią się one od siebie zasadą, na jakiej się opierają. Różnica pomiędzy piątką, którą dostaliśmy dzięki znajomości tematu, a piątką dzięki ściąganiu jest ogromna.

Pewność siebie bierze się z przekonania że to, czego potrzebujemy, jest w nas. Wtedy mamy ją zawsze i wszędzie. Odniesiemy sukces bez względu na to gdzie rzuci nas los. Zawieź mnie do obcego miasta, bez pieniędzy i dobytku, a gwarantuję ci, że w ciągu roku będę prowadził dobrze prosperującą firmę. Dlaczego? Ponieważ receptę na sukces noszę w sobie. Sukcesu nie ma „na zewnątrz”, on jest „w środku”.
Sukces przychodzi samoczynnie, gdy wiemy, gdzie go szukać. Nie czego, ale gdzie. Nie jest ważne, co posiadamy ani co robimy, ale to jacy jesteśmy.” – David R. Hawkins.

Czytaj także: Nowy Sącz. Po świętach egzaminy na prawo jazdy kategorii „B” w nowych samochodach

Share on twitter
Share on facebook