Zmarł ks. Czesław Faron, misjonarz pochodzący ze Starego Sącza

Zmarł ks. Czesław Faron, misjonarz pochodzący ze Starego Sącza

ks. Czesław Faron

Nie żyje ksiądz Czesław Faron. Pochodził ze Starego Sącza i przez lata pracował jako misjonarz w Peru. Zmarł 10 lutego w wieku 58 lat.

Czesław Faron urodził się 4 maja 1963 roku w Starym Sączu, jako syn Antoniego i Marii. W 1982 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne i 12 czerwca 1988 roku w Tarnowie przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Od 3 sierpnia 1988 roku był wikariuszem w parafii Sędziszów Małopolski, a 1 sierpnia 1990 objął tę samą funkcję w Brzeźnicy. W 1994 roku rozpoczął pracę misyjną w Peru, gdzie przebywał przez 27 lat. Pracował jako wikariusz w parafii pw. Nuestra Señora de Nazaret w Limie, był proboszczem w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Punta Hermosa koło Limy, a od 2006 roku kierował domem dla sierot i dzieci ulicy w Lurín.

W 1996 roku ks. Czesław Faron otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale za gorliwie pełnioną posługę kapłańską. W 2017 roku mianowany został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

– Mimo że przybył do Ojczyzny w dniu 4 lutego bardzo słaby, w towarzystwie misjonarza, z zamiarem leczenia ciężkiej choroby, nie spodziewaliśmy się, że 10 lutego odejdzie z tego świata. W dwudziestym ósmym roku pracy na peruwiańskiej ziemi, nie mógł dłużej tam zostać, pozostawiając swą niemal trzydziestoletnią przeszłość. Jedna choroba generowała drugą. Ostatecznie więc musiał wylądować na ojczystej ziemi i pozwolić, by ona wzięła go w swoje ramiona i w nich oczekiwać zmartwychwstania – pisze ks. Krzysztof Czermak na stronie internetowej Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu w poniedziałek, 14 lutego o godzinie 14:00. Po niej ciało ks. Czesława złożone zostanie na miejscowym cmentarzu.

fot. Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej

Czytaj też: Fala dobrych wspomnień o zmarłym Janie Magierze. „Człowiek do rany przyłóż…” Żegnaj Mistrzu!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.