Zmarł były burmistrz Gorlic Józef Abram. Miał 69 lat

Zmarł były burmistrz Gorlic Józef Abram. Miał 69 lat

Zmarł Józef Abram, burmistrz Gorlic

W wieku 69 lat zmarł Józef Abram – burmistrz Gorlic w latach 1998-2002 i radny miejski dwóch kadencji (1990-1998, 2006-2010). Od 1998 do 2002 roku był także radnym powiatowym. O jego śmierci poinformowano na oficjalnej stronie samorządu gorlickiego.

Józef Abram urodził się w Jankowej, był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Pracował m.in.: w Fabryce Maszyn Wiertniczych Górniczych „GLINIK” w Gorlicach oraz jako pełnomocnik w Młynie Gospodarczym w Gromniku i Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro Park Mielec”. Był także członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Gorlicach, członkiem Zarządu Miasta Gorlice w latach 1990-1992 i członek Komitetu Sterującego Województwa Małopolskiego w latach 2000-2002. Pełnił również funkcję dyrektora Gorlickiego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Gorlicach.

,,Był aktywnie zaangażowany w pracę na rzecz rozwoju gorlickiej przedsiębiorczości oraz w działalność wielu organizacji branżowych, społecznych m.in. jako koordynator Grupy Partnerskiej „Partnerstwo dla Ziemi Gorlickiej”, kierownik Lokalnej Jednostki Wdrażającej – Menadżer projektu PIW Equal „Gospodarka Społeczna na Bursztynowym Szlaku”- czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie gorlickiego urzędu miasta.

Józef Abram był także Członkiem Rady Krajowej Sieci Grup Partnerskich, Wiceprezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii NNMP w Gorlicach i Członkiem Stowarzyszenia „Klub Gorliczan”. ,,Za Zasługi dla Obronności Kraju” został odznaczony Brązowym Medalem.

Czytaj także: Tragiczny finał poszukiwań Jakuba Bocheńskiego. Policja potwierdziła tożsamość

Zmarł Józef Abram, burmistrz Gorlic

Źródło/ Fot.: UM Gorlice
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama