Zły stan powietrza w Nowym Sączu. Wydano ostrzeżenie

Zły stan powietrza w Nowym Sączu. Wydano ostrzeżenie

Wydano ostrzeżenie I stopnia o zanieczyszczeniu powietrza w Nowym Sączu. W związku z tym na terenie miasta obowiązuje zakaz palenia w kominkach.

Wciąż trwa sezon grzewczy i stan powietrza w naszym regionie nie jest dobry. W związku z tym pojawiło się ostrzeżenie dla Nowego Sącza, które ważne jest dzisiaj (15 marca) od godz. 6:00 do północy.

W tym czasie mieszkańców obowiązuje zakaz używania kominków, a także ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno, takich jak kozy, czy piece kaflowe, jeżeli nie stanowią jedynego źródła ciepła.

Władze miasta zobowiązane są do prowadzenia intensywnych kontroli, mających zapobiegać spalaniu odpadów.

Kiedy stan powietrza jest zły, warto ograniczyć podróże samochodem lub w miarę możliwości całkowicie z nich zrezygnować na rzecz komunikacji zbiorowej, aby dodatkowo nie zwiększać zanieczyszczenia. Powinno się też zrezygnować z używania dmuchaw do liści i rozpalania ognisk.

Zdrowie

Nie można zapominać też o zdrowiu swoim i swoich bliskich. Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, zwłaszcza kiedy odczuwa się pieczenie w oczach, kaszel, czy ból gardła i ograniczyć wietrzenie pomieszczeń. Uważać na siebie powinny przede wszystkim osoby o większej wrażliwości na zanieczyszczenie powietrza, jak dzieci i młodzież, seniorzy, osoby z zaburzeniami układu oddechowego lub krwionośnego oraz zawodowo narażone na zapylenie, a także osoby palące papierosy i bierni palacze.

,,Osoby z astmą mogą silniej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty) i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie. W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem” – czytamy w komunikacie.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.