Złota Płyta Michała Szczygła na licytacji dla Mai – finalistki The Voice of Poland

Złota Płyta Michała Szczygła na licytacji dla Mai – finalistki The Voice of Poland

W 2017 roku Maja Kapłon i Michał Szczygieł rywalizowali wraz z dwójką innych uczestników w finale 8. edycji programu The Voice of Poland. Dziś, jak sama Maja mówi, jej głos na żywo może usłyszeć tylko poduszka i cztery ściany pokoju, w którym właściwie jest uwięziona. 24-latce pozostało jedynie wołanie o pomoc.

Maja Kapłon mieszka w Teresinie w województwie mazowieckim. Urodziła się ze skrzywieniem kręgosłupa. Gdy miała 4 lata, lekarze ,,wsadzili ją” w gipsowy gorset i zapowiedzieli, że kiedyś konieczna będzie operacja. Nikt się jednak nie spodziewał, że na jednej się nie skończy.

 Pierwszy raz operowano mnie, gdy skończyłam osiem lat. Przypominam sobie śruby w czaszce i kolanach, a do nich przymocowane linki, na których końcach były woreczki obciążające. Leżałam tak 2 tygodnie, dzięki czemu moje ciało “urosło” o 10 cm. Ciągłe ograniczenia, opuszczanie szkoły i spotkań z przyjaciółmi stały się moją codziennością. Rzeczywistością, w której żyłam do 20 roku życia. To wtedy przeszłam tę osiemnastą, jak się teraz okazuje, nie ostatnią operację – wspomina Maja.

W tym roku Maja zaczęła mieć problemy z oddychaniem, czuła kłucie w klatce piersiowej. Przez ból biodra nie mogła spać. Jak się okazało, stalowy pręt, który miał podtrzymywać jej kręgosłup już do końca życia, pękł już dwa lata temu.

– Starałam się żyć na maxa i w pełni wykorzystać dany mi czas. Koncertowałam, nagrałam płytę z zespołem, znalazłam wymarzoną pracę z dzieciakami. Często pomagałam, grając charytatywnie dla tych, którzy tej pomocy potrzebowali. Dzisiaj sama jestem w potrzebie – pisze wokalistka.

24-latka jest obecnie praktycznie przykuta do łóżka. Jedyną szansą na jej powrót do normalnego życia jest operacja w USA, której koszt to ponad 5 milionów złotych.

Mai można pomóc, wpłacając pieniądze na internetową zbiórkę TUTAJ. Trwa także licytacja, z której dochód przeznaczony będzie na operację artystki. Swoją cegiełkę postanowił dołożyć też Michał Szczygieł, sądecki wokalista, który wraz z Mają Kapłon uczestniczył w 8. edycji programu The Voice of Poland.

– Oddałem Złotą Płytę za ,,Nic tu po mnie” na licytację w tej sprawie, a że mam wielu fanów z Nowego Sącza i okolic, może znajdzie się ktoś, kto podbije cenę, albo bezpośrednio pomoże Mai – pisze do naszej redakcji Michał Szczygieł.

– Z Mają znam się od ponad dwóch lat. Przez ten czas zdążyłem poznać, jak świetną jest osobą i jak wielki ma talent. Nie wyobrażam sobie nie wesprzeć jej w tym trudnym momencie życia. Wielu ludzi podziela moja postawę i wierzymy, że już niedługo Maja będzie nam umilać czas masą swojej muzyki – dodaje wokalista.

Jak zdradza Michał, przygotowywana jest spora akcja związana że zbiórką dla Mai, ale więcej informacji pojawi się dopiero za kilka tygodni.

Link do prowadzonej na Facebooku licytacji Złotej Płyty Michała Szczygła TUTAJ. Aukcja potrwa do 10 listopada.

Piosenka ,,Nic tu po mnie” to pierwszy singiel Michała Szczygła. Pod koniec roku 2018 otrzymał za niego Złotą Płytę, a utwór zajął 21 miejsce w rankingu najczęściej odtwarzanych singli w stacjach radiowych w 2018. Dał także sądeczaninowi nominację do nagrody Fryderyka w kategorii ,,utwór roku”, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Poniżej specjalny odcinek programu ,,Rozmowy Niespieszne” TOK TV, w którym Maja opowiada swoją historię. Pod nim nagranie wspólnego występu finalistów 8 edycji The Voice of Poland: Mai Kapłon, Michała Szczygła, Marty Gałuszewskiej i Łukasza Łyczkowskiego z Jessie Ware.

fot. siepomaga.pl

nagrania: Youtbube – TOK TV oraz The Voice of Poland

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.