Zdjęcia sądeckiej fotografki Alicji Przybyszowskiej podbijają Europę. „Ekwiwalent” jedzie na Słowację

Niedawno pisaliśmy o pani Alicji Przybyszowskiej – sądeczance, której pasją jest fotografia. W listopadzie w sądeckim Centrum Informacji Turystycznej odbyła się wystawa jej prac opatrzona tytułem ” Ekwiwalent”prezentująca dorobek artystyczny fotografki ze szczególnym uwzględnieniem fotografii nagrodzonych w międzynarodowych konkursach. A już w najbliższy poniedziałek wystawa zostanie zaprezentowana naszym południowym sąsiadom – Słowakom.

wsb3

Zbiór prac o różnej tematyce i stylizacji zostanie zaprezentowany w Domu Polsko-Słowackim w Bardejowie. Obrazy zarejestrowane w czasie podróży autorki po Polsce, Europie oraz Afryce, portrety napotkanych ludzi, krajobraz, słynne zabytki czy lokalne zwyczaje będzie można oglądać tam w dniach od 11 do 29 marca 2019r.

Prezentowany w listopadzie zbiór fotograficzny na potrzeby kolejnej wystawy został poszerzony o czternaście ciekawych i inspirujących zdjęć uwieczniających najbardziej ulotne chwile. „Dobry Tygodnik Sądecki” sprawuje nad tym wydarzeniem patronat.

Alicja Przybyszowska pracuje w Nowym Sączu. Jest z pokolenia które rozpoczynało przygodę z fotografią na przełomie dwóch ważnych etapów w tej dziedzinie sztuki. Fotografii analogowej i cyfrowej. Z pierwszej zaczerpnęła solidne podstawy techniczne, a druga umożliwia jej niezliczone eksperymenty z obrazem.

Największe jej sukcesy to Brązowy Medal FIAP na konkursie Boka Bay 2017 r. w Czarnogórze i Złoty Medal National w konkursie 1st International Digital and Print Exhibition of Photography CONCEPT PHOTO 2019r. w Bośni i Hercegowinie.

Artystka należy do Fotoklubu RP i FIAP. Jest inicjatorką, organizatorem i kuratorem ogólnopolskich konkursów fotograficznych i organizatorką plenerów fotograficznych. Swoją pracą zaangażowana jest również w różnego rodzaju akcje charytatywne i licytacje dobroczynne.

Przygoda z aparatem fotograficznym

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]