Zderzenie trzech osobówek. Jeden z kierowców zakleszczony w samochodzie

Jeden z kierowców został zakleszczony w samochodzie, a następnie trafił do szpitala po zderzeniu trzech osobówek w Maszkowicach (gmina Łącko). Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:20.

PROTEUSSMARZ

Jak wyjaśniają strażacy, samochód marki Audi A4 zjechał z drogi i uderzył w rosnące poniżej drzewo. Kierowca sam opuścił pojazd i nie skarżył się na żadne dolegliwości, podobnie jak kierowca Seata. W momencie przybycia służb ratunkowych uszkodzone Toyota oraz Seat  znajdowały się na jezdni. Autami podróżowali tylko kierowcy.

- Na skutek zderzenia, obrażenia odniósł kierujący samochodem marki Toyota, który został zakleszczony w pojeździe. Poszkodowany był przytomny. Równocześnie z zastępami straży na miejsce dotarła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga rozpoczęła udzielanie pomocy poszkodowanym - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy zabezpieczyli miejsce, odłączyli akumulatory w pojazdach i wyciągnęli kluczyki ze stacyjek. Wykonali też dostęp do poszkodowanego mężczyzny ,,poprzez ręczne odgięcie drzwi od strony pasażera". W trakcie działań do samochodu wszedł ratownik, który stabilizował odcinek szyjny kierowcy. Następnie poszkodowany został przełożony na nosze typu deska i zbadany przez ratowników medycznych. Po tym przewieziono go do szpitala.

Przez jakiś czas oba pasy jezdni były całkowicie zablokowane, a po odjeździe karetek wprowadzony został ruch wahadłowy.

- Wycieki substancji ropopochodnych usunięto za pomocą sorbentu oraz neutralizatora. [...] Na miejscu pozostał zastęp z OSP Maszkowice. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto pojazdy z jezdni oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe. Działania strażaków trwały trzy godziny - informuje Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

 

fot. PSP w Nowym Sączu

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.