Zawieszono śledztwo przeciw dwóm osobom podejrzanym w sprawie KZP Newagu

Zawieszono śledztwo przeciw dwóm osobom podejrzanym w sprawie KZP Newagu

pieniądze

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach zawiesiła śledztwo przeciwko dwóm osobom podejrzanym o przywłaszczenie pieniędzy z Międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Newagu. Do dalszego postępowania potrzebna jest opinia biegłego, o którego powołaniu pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że z Kasy ,,zniknęło” 652 734,51 złotych. Sprawa wyszła na jaw jesienią 2019 roku, gdy członkowie nowego zarządu i komisji rewizyjnej zaczęli przyglądać się dokumentom z poprzednich lat. Od tamtej pory trwa postępowanie, powoływani są kolejni biegli.

Dwa dni temu prokuratura wydała nowy komunikat w tej kwestii.

,,W sprawie zostało wydane postanowienie o zawieszeniu śledztwa przeciwko Zbigniewowi B. i Dorocie O. podejrzanym o przestępstwo z art. 284 § 2 kk i art. 294 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 65 § 1 kk z uwagi na długotrwałą przeszkodę uniemożliwiającą dalsze prowadzenie postępowania – tj. konieczność pozyskania opinii biegłego z zakresu analizy ekonomicznej powołanego postanowieniem z dnia 27 maja 2022 roku” – poinformowali dwa dni temu przedstawiciele prokuratury.

Artykuły na temat sprawy zaginionych pieniędzy znajdziesz TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Reklama