Powołano kolejnego biegłego w sprawie pieniędzy z KZP Newagu

Powołano kolejnego biegłego w sprawie pieniędzy z KZP Newagu

pieniądze

Jesienią 2019 roku wyszło na jaw, że z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Newagu ,,zniknęło” 652 734,51 złotych. Prokuratura Rejonowa w Gorlicach wciąż prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy. Niedawno powołano kolejnego biegłego.

O powołaniu biegłego z zakresu księgowości i ekonomii pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Teraz powołany został kolejny biegły. Jest to dr Tomasz Kostrzewa z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Jego zadaniem będzie między innymi przeprowadzenie analizy rachunków bankowych Kasy, wykonanie zestawienia zapotrzebowania na wypłaty pieniędzy w stosunku do złożonych przez pracowników wniosków pożyczkowych oraz innych kosztów ponoszonych przez Kasę. Ponadto sprawdzi, czy w jakimś okresie na rachunku występował deficyt i kto wtedy dokonywał wypłat. Przyjrzy się księgowości Kasy, temu czy pieniądze trafiały do wnioskodawców w określonych przez nich kwotach, ale też w jaki sposób spłacali oni pożyczki.

Ponadto ma dowiedzieć się, kto i kiedy był upoważniony do rachunków bankowych, a także kto i kiedy przywłaszczył sobie pieniądze z nadwyżek, co ustalić można na podstawie akt głównych sprawy, dowodów rzeczowych zatrzymanych od księgowej Doroty Ogórek oraz oprogramowania księgowego.

Wykonana zostanie także ekspertyza zabezpieczonego laptopa z oprogramowaniem księgowym.

Artykuły na temat sprawy zaginionych pieniędzy znajdziesz TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook