Zatrzymali go za narkotyki, odpowie również za dziewięć kradzieży

Zatrzymali go za narkotyki, odpowie również za dziewięć kradzieży

18-letni sądeczanin ukradł m.in. markowe perfumy, praliny, bombonierki, kawę, zestawy klocków Lego, srebrną i złotą biżuterię, zegarki, a nawet kilka opakowań proszku do prania. Łączna wartość łupu opiewa na kwotę 8700 złotych. Mimo tego wpadł nie przez kradzież, a posiadanie środków odurzających. 

Młody mężczyzna został zatrzymany 17 września podczas kontroli drogowej. Nie tylko posiadał przy sobie środki odurzające, ale również prowadził samochód pod ich wpływem.

– 17 września 2019 roku, w związku z posiadaniem środków odurzających i prowadzeniem pojazdu pod ich wpływem, młody mężczyzna został przewieziony do komendy Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. W wyniku intensywnej pracy dochodzeniowo-śledczej funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu połączyli kilka spraw ustalając, że 18-latek był również odpowiedzialny za dziewięć kradzieży sklepowych, do których doszło w okresie od stycznia do września 2019 roku na terenie Nowego Sącza – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Nastolatek kradł w marketach i w galeriach handlowych. W jednym ze sklepów w procederze przeszkodził mu pracownik ochrony, jednak to nie zniechęciło złodzieja do dalszej przestępczej działalności. W ubiegły czwartek usłyszał zarzut kradzieży, usiłowania kradzieży, a także nieuprawnionego posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

– Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia, ale z uwagi na fakt, że mężczyzna dopuścił się ich w krótkim odstępie czasu i przy wykorzystaniu tej samej sposobności, sąd może orzec zwiększony wymiar kary. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu przychylił się do wniosku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i zastosował wobec 18-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju – wyjaśnia Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Fot. ach. KMP NS/
Źródło: KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama