Uroczystej akademii nie będzie, ale hymn Niepodległej być musi…

Rocznica, w tym roku 102, odzyskania niepodległości przez Polskę to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Dlatego co roku jest obchodzone niezwykle uroczyście.

Niestety obecnie ze względu na koronawirusa wszystko będzie inaczej – mówi Zbigniew Małek dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. – Tradycyjnej akademii nie będzie, choć byliśmy na nią przygotowani. Szkoda bo zawsze było pięknie.

Jednak, mimo pustej szkoły postanowiliśmy uczcić ten dzień razem z młodzieżą – dodał Zbigniew Kukla nauczyciel KSP – Powstał film z udziałem młodzieży, który będzie dostępny na stronie szkoły. Dzisiaj (wtorek 10.11), była modlitwa za Polaków, którzy walczyli i polegli za Niepodległą, a równo o godz. 11.11 wszyscy nauczyciele razem z uczniami zaśpiewali hymn Polski. Było to niezwykłe przeżycie. Z pewnością to wydarzenie będzie długo pamiętane przez wszystkich.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.