Polska Agencja Prasowa ogłasza konkurs dla łowców fake-newsów. Nagroda główna to 15 tysięcy złotych

Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs, którego uczestnicy będą ścigać się w skutecznym łowieniu w sieci fałszywych informacji. Do rywalizacji można wystartować solo lub drużynowo. Nagrodą za pierwsze miejsce jest 15 tys. zł. Za kolejne miejsca podium organizatorzy akcji zapłacą 10 i 5 tys. zł. Łowcy fake-newsów będą rywalizowali w najbliższy weekend – 13 – 15 listopada.

W tych dniach każdy może wziąć udział w wyzwaniu polegającym na wyszukiwaniu i weryfikacji fake newsów w sieci i otrzymać za to nagrody. Punkty można otrzymywać za zgłoszenie nieprawdziwej informacji, przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach lub wskazanie źródła pochodzenia fałszywej informacji. Podejmij wyzwanie i dołącz razem z nami do walki z fake newsami tworząc, bez ściemy. Dziel się informacjami o fejkach, udzielaj się w dyskusjach, obserwuj profil FakeHunter i przekonuj do tego innych. Od Ciebie też zależy co oni czytają i jak na te informacje reagują” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Konkurs #FakeHunter Challenge skierowany jest do wszystkich użytkowników internetu posługujących się językiem polskim lub angielskim, bez względu na wiek. W ciągu trzech dni zarejestrowane zespoły, liczące do 10 osób, za pomocą specjalnej aplikacji, będą mogły zgłaszać fake newsy, tworzyć raporty fact checkingowe i podawać źródła nieprawdziwych informacji.

Oprócz zmagań konkursowych będzie okazja posłuchać o fake-newsach – w studio PAP odbędzie się 5 paneli, w których udział wezmą min. Hirek Wrona, Piotr Rożek, Redbad Klynstra-Komarnicki. Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami…
Szczegóły pod linkiem: https://fakehunter.pap.pl/challenge

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.