Zasady żywienia dla zabieganych

Zasady żywienia dla zabieganych

Wiesz jaki jest największy deficyt dzisiejszych czasów? Czas. Jeżeli należysz do osób, u których brak czasu odbija się negatywnie na diecie, zapoznaj się z sześcioma wskazówkami, które w prosty sposób pozwolą Ci uporządkować dietę i być może pozbyć się zbędnej ilości tkanki tłuszczowej.

Jedz

Rada wydaje się prosta, a jednak często stanowi podstawowy problem wielu osób. Omijanie śniadania? Jadanie dwóch posiłków w ciągu dnia? Spożywanie głównego posiłku w późnych godzinach wieczornych? To tylko niektóre z najczęściej popełnianych błędów. Jednak najważniejszą zasadą prawidłowego odżywiania jest samo jedzenie. Jeżeli Twoim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, powinieneś jeść nieznacznie mniej od swojego zapotrzebowania, jednak najgorsze co możesz sobie zrobić to nie jeść. Zwykle pomijanie posiłków w ciągu dnia doprowadza do tego, że spożywamy podobną ilość kalorii co zwykle, jednak ulokowane one są w ostatnim posiłku w ciągu dnia. Zdrowe odżywianie to regularne posiłki, które są skomponowane tak, aby zapewniały uczucie sytości, a ich ilość może być swobodnie dostosowywana do indywidualnych preferencji żywieniowych oraz stylu życia. Nie musi to być 6 posiłków, równie dobrze mogą być trzy, spożywane w regularnych odstępach czasu.

Pij
Nie zapominaj odpowiednim nawadnianiu w ciągu dnia. Śmiało możesz spożywać wodę, herbatę lub kawę (bez dodatku cukru), pamiętając przy tym, aby przynajmniej 50% spożywanych płynów stanowiła woda mineralna.
Stawiaj na proste produkty Jeżeli ktoś Ci powiedział, że zdrowa dieta musi być skomplikowana i oparta na produktach, których pochodzenia nawet nie jesteś pewien, to zostałeś oszukany. Aby Twoja dieta była w pełni zbilansowana i dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczych, z całą pewnością nie musisz szukać sklepów ze zdrową żywnością. Stawiaj na produkty(…)

Przeczytaj całość w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”:

Fot. Pixabay

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama