24-latka z Biecza z zarzutem zabójstwa swojej babci

24-latka z Biecza z zarzutem zabójstwa swojej babci

Zarzut zabójstwa przedstawiła prokuratura 24-latce zatrzymanej w związku ze śmiercią swojej babci, której ciało znaleziono w sobotę w domu w miejscowości Biecz (pow. gorlicki) – poinformowała PAP Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu. Kobieta przyznała się do winy, wcześniej sama zawiadomiła służby.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Gorlicach. W niedzielę przedstawiono 24-latce zarzut zabójstwa, podejrzana przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Prokurator okręgowy w Nowym Sączu Michał Trybus zastrzegł jednak, że z uwagi na trwające w tej sprawie czynności, w tym przesłuchania kolejnych osób, prokuratora na razie nie wypowiada się na temat dokładnych okoliczności zdarzenia.

Poinformował również, że w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która ma dać odpowiedź na temat przyczyny zgonu 94-latki. „W tej chwili planowane jest skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie wobec 24-latki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania” – przekazał prok. Michał Trybus.

Zgłoszenie o tym, że w Bieczu najprawdopodobniej doszło do pozbawienia życia 94-latki, policja otrzymała w sobotę rano. Skierowano tam służby ratunkowe, które w jednym z domów w tej miejscowości ujawniły ciało martwej kobiety. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali jej wnuczkę. Według ustaleń prokuratury, to podejrzana zawiadomiła służby.

(PAP)

Czytaj też:

Sądecka Grupa NOVO przejmuje część hotelarską i gastronomiczną w Miasteczku Galicyjskim

Reklama