Zarząd STBS dementuje nieprawdziwe informacje [Oświadczenie]

Zarząd STBS dementuje nieprawdziwe informacje [Oświadczenie]

Jacek Żelasko

W nawiązaniu do informacji krążących w publicznie, jakoby STBS nie posiadał stosownych pozwoleń, aby oddać nowy budynek mieszkalny do użytku, zarząd spółki przesłał do naszej redakcji oświadczenie. Publikujemy je więc wraz z załączonymi skanami dokumentów.

Zdziwiony wygłaszaniem nieprawdziwych informacji jest prezes Jacek Żelasko. – STBS stawia bezpieczeństwo swoich mieszkańców na pierwszym miejscu i niewyobrażalnie jest, aby można było udostępnić budynek bez kontroli straży pożarnej czy innych służb, które odpowiadają za bezpieczne korzystanie z obiektu. Sam pomysł, że można coś takiego zrobić świadczy o totalnym braku odpowiedzialności i całkowitym braku wiedzy o procedurze dopuszczenia budynku do użytkowania – argumentował przedstawiciel spółki.

– Wraz z wnioskiem o wydanie decyzji dopuszczającej obiekt do użytkowania załącza się wszystkie protokoły związane z odbiorem instalacji elektrycznej, sanitarnej, wodociągowej, czy nawet instalacji światłowodowej. Tak też było w przypadku odbioru budynku przy ulicy Czecha – zapewnia prezes STBS.

Jako załączniki do oświadczenia, przesłane zostały również skany stosownych dokumentów, które publikujemy do wglądu: Decyzja, Oświadczenie Zarządu STBS w Nowym Sączu, Protokół nr 124-2024, Protokół ustaleń z czynności kontrolno-rozpoznawczych, Stanowisko w zakresie ochrony przeciwpożarowej

Budynek, o którym toczą się dyskusje, odwiedziliśmy z kamerą:

Foto: Adrian Maraś Film: Michał Śmierciak

Czytaj także: Symboliczne przecięcie wstęgi w nowym bloku STBS [FILM]

 

Reklama