Piotr Lachowicz: dążymy do decentralizacji państwa

Piotr Lachowicz: dążymy do decentralizacji państwa

Cisza wyborcza rozpocznie się już lada chwila więc komitety wyborcze spieszą się aby podsumować kampanię oraz podkreślić istotne dla nich kwestie. Koalicja Obywatelska postanowiła zaznaczyć w te ostatnie godziny jaką wagę ma dla tego ugrupowania inicjatywa ustawodawcza dotycząca obronności kraju.

Chcę zwrócić uwagę na to, że ustawa o ochronie ludności cywilnej jest niezwykle istotna z punktu widzenia funkcjonowania każdego samorządu. To kwestia schronów, zaopatrzenia w wodę, źródła energii. To także budowanie całkiem nowej świadomości, a tak naprawdę odbudowywanie tej świadomości obrony cywilnej i tego czym ona jest we współczesnym świecie. Ten dokument będzie procedowany w sejmie. Natomiast ja chcę jasno powiedzieć, że jest to jeden z naszych bardzo ważnych punktów na najbliższą kadencję – podkreśla Krzysztof Głuc.

Damian Gardocki dodaje, że jedną z jego propozycji jest umocnienie schronów na terenie miasta Nowego Sącza. Postuluje również stworzenie sal umocnionych w szkołach tak aby uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość schronić się w sytuacji zagrożenia.

Z kolei poseł Piotr Lachowicz podsumował kampanię Koalicji Obywatelskiej zaznaczając, że wciąż silnie dąży ona do decentralizacji zarówno decyzji jak i państwa tak, aby jak największą autonomię dać samorządom.

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

Ludomir Handzel: obiecuję, że w tym roku skończymy stadion Sandecji

Reklama