Symboliczne przecięcie wstęgi w nowym bloku STBS [FILM]

Symboliczne przecięcie wstęgi w nowym bloku STBS [FILM]

STBS

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano w nowym bloku STBS przy ulicy Czecha w Nowym Sączu. Mieszkańcy zwiedzili nieruchomość. 

– Najważniejsze osoby dzisiaj, to nasi przyszli najemcy, przyszli mieszkańcy. Jestem pewien, że będziecie zadowoleni z jakości, która gości w tych mieszkaniach. Jestem pewien, że będzie się wam tutaj żyło wygodnie. To mieszkania ekonomiczne, ogrzewane ciepłem systemowym czyli też ekologiczne. Mam nadzieję, że niebawem będziecie mieli tutaj też sąsiadów, z którymi będziecie żyli w symbiozie – zapowiedział Jacek Żelasko, prezes STBS w Nowym Sączu. 

Zadowolenia z ukończonej inwestycji nie ukrywał prezydent. – Chciałbym podziękować panu prezesowi Jackowi Żelasko razem z jego zespołem, czyli z pracownikami STBS. Sądecki MPEC to spółka, która ma budować sieci ciepła systemowego, Sądeckie Wodociągi mają budować kanalizację i wodociąg w Nowym Sączu, a STBS ma przecież budować mieszkania. Dziękuję za to, że właśnie tak się w tej spółce dzieje. Wiem, że już pan prezes ogłosił przetarg na następnych sto jedenaście mieszkań i za chwilę ruszy nabór – wyjaśnił Ludomir Handzel

– Przede wszystkim dla państwa, dla tych pięćdziesięciu trzech rodzin, wszystkiego dobrego. Naprawdę niesamowita radość w moim sercu, że po kilkunastu latach, kiedy w Nowym Sączu nie powstało ani jedno mieszkanie wybudowane przez miasto, ja dzisiaj mogę razem z panem prezesem otworzyć dla was drzwi. Wszystkiego dobrego w tym domu – podsumował prezydent Nowego Sącza. 

Miasto otrzyma fundusze zewnętrzne na nowe mieszkania. -Pan prezydent powiedział, że rusza kolejny przetarg na sto jedenaście mieszkań. Plus dwadzieścia dziewięć mieszkań. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, o którym dowiedzieliśmy się wczoraj, że pan prezydent pozyskał na tę inwestycję dwanaście i dziewiętnaście milionów środków bezzwrotnych. Dlatego możemy przystąpić do realizacji przetargu – poinformował Jacek Żelasko.

Film: Michał Śmierciak 

Czytaj także: Prezes MPK: Ryszard Nowak działał na szkodę spółki [FILM]

Reklama