Zaproponowali podział Małopolski i stworzenie województwa tarnowsko – sądeckiego

Grupa tarnowskich przedsiębiorców zaproponowała podział Małopolski. Postulują stworzenie nowego województwa: tarnowsko – sądeckiego. Ich zdaniem po takiej administracyjnej rewolucji oba miasta, pozostające obecnie w cieniu Krakowa – zyskałyby na znaczeniu.

Marginalizacją i wyludnianiem zagrożone są 122 polskie miasta. Między innymi Nowy Sącz – tak wynika z opracowania prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk z („Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze”) O niewesołych prognozach dla Nowego Sącza pisaliśmy w dts24 w sierpniu.

Podobny problem dotyczy Tarnowa. I to właśnie tam, 10 stycznia, na spotkaniu zorganizowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową pod hasłem „Czy Tarnów musi się kurczyć” zaproponowano powstanie województwa tarnowsko-sądeckiego.

Dyskusję na ten temat nagłośnili reporterzy RDN. Skwitowano ją wnioskiem, że prawdopodobnie jednak od słów do czynów nikt nie będzie próbował przejść, bo realizacja kontrowersyjnego pomysłu byłaby bardzo trudna.

(vi)

Nowy Sącz i Gorlice na liście miast zagrożonych wyludnieniem i marginalizacją

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.