Justyna Kowalczyk na start! Eliminacje od godz. 10.30

Nasza biegaczka narciarska wraca do rywalizacji! Pochodząca z Kasiny Wielkiej Justyna Kowalczyk weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w Planicy.

35-latka szlifowała ostatnio formę w bułgarskich górach. „Na Belmekenie nie jest luksusowo, jest surowo. Infrastruktura w górach Riła nie przypomina tej z Alp czy nawet Tatr, jednak jestem pewna, że wrócę tu jeszcze nie jeden raz! – napisała Polka na Twitterze.

Jak wiadomo podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego nie brała udziału w ciężkim cyklu Tour de Ski oraz rozgrywanych „łyżwą” zawodach sprinterskich w Dreźnie. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu – sprincie i rywalizacji na 30 km techniką klasyczną.

W Słowenii prócz Kowalczyk na starcie staną ponadto: Ewelina Marcisz, Sylwia Jaśkowiec, Jan Antolec, Paweł Klisz i wracający po kontuzji Maciej Staręga.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Planicy:

sobota, 20 stycznia

kobiety i mężczyźni – sprint techniką klasyczną (eliminacje od godz. 10.30, ćwierćfinały od 13.00, transmisja TVP 2)

niedziela, 21 stycznia

kobiety – bieg na 10 km techniką klasyczną (9.30)

mężczyźni – bieg na 15 km techniką klasyczną (12.30)

Fot. Facebook Justyna Kowalczyk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.