Zanim otworzysz studio tatuażu… Zobacz ten wpis!

Zanim otworzysz studio tatuażu… Zobacz ten wpis!

profesjonalny salon z tatuażami

Na ogromnej popularności tatuaży wśród ludzi na całym świecie, a także i w Polsce korzystają utalentowani artyści, którzy coraz częściej decydują się na to, by otworzyć własne studio tatuażu.

Taka praca daje wiele satysfakcji i artystycznego spełnienia, a również i finansowych korzyści. Jeśli tatuażysta ma umiejętności, doświadczenie, a także charyzmę i odwagę, może osiągnąć wielki sukces. Najtrudniejszy bywa jednak pierwszy krok. Otwarcie własnego studia tatuażu nie jest łatwe, ale też i nie jest wcale tak trudne, jak może się wydawać. Trzeba tylko dobrze zaplanować kilka ważnych kwestii.

Wybierz dobrą lokalizację na swój salon

Decyzja o otwarciu własnego salonu już zapadła? Czas na działanie. Zacznij od rozpoznania terenu. Wybierz dobrą lokalizację, gdzie każdy bez problemu trafi i dogodnie dojedzie. Fajnie, jeśli będzie to miejsce często uczęszczane, wówczas studio będzie samo się reklamować. Oczywiście ważne jest sprawdzenie konkurencji. Sprawdź czy podobne studio nie działa już w niedalekiej okolicy. A jeśli jest, obiektywnie oceń czy chcesz z nim konkurować. Może lepiej znaleźć lokalizację, w której nie działa jeszcze żaden salon tatuażu?

Wyposażenie wnętrza studia tatuażu

fotele do salonu tatuażu
Fotele do salonu tatuażu

Znalazłeś już lokal, w którym chcesz urządzić swoje studio tatuażu? Czas pomyśleć nad jego wyposażeniem. Po wyremontowaniu, czy odświeżeniu lokalu oraz aranżacji pomieszczeń przyjdzie czas na wybranie mebli. Podstawą będą oczywiście łóżka i fotele do tatuażu, a także kanapa do poczekalni i wygodne krzesła dla tatuażystów. W swojej ofercie ma je hurtownia fryzjerska Pro-sprzet.pl, która jest wyspecjalizowana w wyposażaniu salonów – nie tylko fryzjerskich, ale również i kosmetycznych oraz właśnie salonów tatuażu. Także jeśli chodzi o kosmetyki do tatuażu i środki dezynfekujące, znajdziesz tam szeroki ich wybór. Specjaliści z działu obsługi klienta doradzą Ci w wyborze, pomogą nawet w wykonaniu biznes planu i skalkulowaniu kosztów oraz wycenie potrzebnej do uzyskania dotacji na otwarcie studia tatuażu.

Formalności związane z działalnością

Nie zapomnij, że od otwarcia własnego salonu tatuażu dzieli Cię jeszcze stosik (jeśli nie stos) papierów i dokumentów, pozwoleń i zaświadczeń. Znajdź doświadczoną osobę, która wspomoże Cię tu swoją wiedzą, a nawet i wyręczy w załatwianiu spraw związanych z otwarciem działalności. Jeśli wolisz zrobić to samodzielnie, przygotuj się na wizyty w kilku urzędach, a także wizytę w twoim lokalu inspektorów z Sanepidu. Nie zniechęcaj się jednak i postaraj się jak najszybciej spełnić wymagania kontrolerów, byś mógł z całą energią i entuzjazmem zabrać się do pracy. Zastanów się również, czy chcesz pracować w pojedynkę, czy może poszukać pracownika lub nawet pracowników do swojego salonu. Przygotuj portfolio oraz przykładowe wzory tatuaży, które będzie można przejrzeć na miejscu. Im ich więcej, tym lepiej. Klienci lubią mieć szeroki wybór, a nie zawsze sami znajdują wzór, jaki chcą mieć na ciele. Zadbaj również o przyjazną i otwartą atmosferę miejsca. Tak, by aż chciało się do niego wracać.

Artykuł zewnętrzny

Czytaj również: Żeń-szeń i lecytyna – antidotum na stres

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.