Koło nr 33 Stary Sącz – młode koło o wielkich ambicjach

Koło nr 33 Stary Sącz – młode koło o wielkich ambicjach

Koło wędkarskie nr 33 Stary Sącz to stosunkowo młoda, ale prężnie działająca organizacja. Chociaż zostało założone dopiero 5 lat temu, posiada już ponad 450 członków. Co ciekawe, najmłodszy z nich ma zaledwie roczek, a najstarszy – 91 lat, przy czym wciąż chętnie udziela się dla wspólnej sprawy.

Trzy stawy i morze możliwości

Pod opieką Koła nr 33 Stary Sącz pozostają obecnie aż trzy stawy. Zaczęło się od Stawów na Stadłach, które pod nadzorem koła mogły naprawdę rozwinąć skrzydła. Co kluczowe, zbudowano tam stanowisko dla osób z niepełnosprawnością, dzięki któremu możliwa jest sprawiedliwa rywalizacja zawodników. Koło miało na uwadze dwa cele: chciało zapewnić wędkarzom dobrą zabawę, ale i równe szanse. Teraz każdy może czerpać przyjemność z łowienia ryb, bez względu na stan zdrowia i ograniczenia funkcji fizycznych.

Drugi akwen to Staw za Groblą. Dzięki wyczynowi kolegi Zdzisława okrył się on wielką sławą. Okazowy amur mierzył 117cm, ważył 22,5kg i otrzymał złoty medal „Wiadomości Wędkarskich”. Wreszcie: najmłodszym akwenem wziętym pod opiekę koła jest Duży Staw na Stadłach. Jego główną zaletą są stanowiska, które pozwalają na organizację zawodów feederowych. Pierwsza Edycja Otwartej Ligii Feederowej Koła 33 Stary Sącz ruszy jeszcze w tym roku!

Oprócz tego koło posiada także specjalny odcinek no-kill na rzece Poprad. Podobnie jak wymienione wyżej stawy, jest on regularnie zarybiany.

Dzieje się!

Członkowie koła chętnie biorą udział w różnych zawodach wędkarskich. Niektórzy zawodnicy są tak ambitni, że zarówno zawody koła, jak i Mistrzostwa Okręgu to dla nich za mało. Najbardziej zapaleni wędkarze biorą więc udział w dodatkowych rozgrywkach, między innymi w Podhalańskiej Lidze Spławikowej.

Jeśli ktoś miałby ochotę powalczyć z różnymi gatunkami ryb – począwszy od karpi i leszczy, a na jesiotrach i amurach skończywszy – Koło nr 33 Stary Sącz serdecznie zaprasza nad stawy do wspólnej zabawy!

Z wędkarskimi pozdrowieniami,
Sklepwędkarski.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.