Dwudziestka budzi się do życia. Wiosna to szczególny czas dla wędkarzy!

Dwudziestka budzi się do życia. Wiosna to szczególny czas dla wędkarzy!

Staw Koła 20 to wyjątkowe miejsce. Urzeka nie tylko swoim klimatem dzikiego akwenu, ale także możliwością bliskiego spotkania z naturą. Łabędzie, kaczki i, rzecz jasna, bobry – to stali bywalcy dwudziestki. Jednak dla wędkarzy najważniejsze są ryby – ich też tutaj nie brakuje!

1 marca – członkowie koła czekali na tę datę z utęsknieniem. Oznacza ona dla nich początek sezonu. Chociaż pogoda początkowo nie rozpieszczała, to wraz z nastaniem pierwszych słonecznych dni padły pierwsze wędkarskie rekordy. Wiosną ryby żerują krótko i w określonych porach. Podnosząca się temperatura wody sprawiła, że na wędkach zameldowały się głównie karpie i liny. Połakomiły się na delikatne zestawy feederowe z ziarenkiem kukurydzy i białymi robaczkami w roli przynęty. Niestety nocne mrozy sprawiły, że brania nie były takie, jakich wszyscy oczekiwali. Okres wiosenny to także moment, w którym ryby większości gatunków przystępują do rozrodu. Trzeba więc dać im czas na przebudzenie po zimie, spełnienie swoich obowiązków i nabranie sił.

Stawy Koła 20 to raj nie tylko dla wędkarzy!

Urocza Rybaczówka i zielone tereny wokół niej to idealne miejsce, aby spędzić czas z rodziną. Członkowie Koła bardzo dbają o swój staw. Tylko w zeszłym roku wybudowali cztery zadaszone wiaty wraz z miejscami na ognisko. Jeśli będziecie chcieli przywitać się z bobrami na Bobrowisku lub odpocząć w trakcie wyprawy rowerowej, nie znajdziecie lepszego miejsca. Prezes Koła 20 Krzysztof Boszowski wraz z kolegami prosi tylko o jedno: Bądźcie odpowiedzialni korzystając z naszego łowiska, pamiętajcie, by zostawić to miejsce takim, jakim je zastaliście.

Dlatego przemierzając zakątki stawów i bobrowiska, starajmy się zachować ciszę. Być może przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy wtedy coś zupełnie wyjątkowego. Wszak przyroda potrafi zaskoczyć!

Z wędkarskimi pozdrowieniami,

Sklepwedkarski.pl

Reklama