Zamkną jedną z dróg w Chełmcu. Powodem prace przy budowie mostu

Zamkną jedną z dróg w Chełmcu. Powodem prace przy budowie mostu

most w Chełmcu

Nowo budowany most w ciągu drogi powiatowej nr 1551 K Limanowa – Chełmiec zyska wkrótce nawierzchnię. Wiadomo już, kiedy dokładnie odcinek drogi w pobliżu obiektu będzie zamknięty dla ruchu.

Wspomniany most znajduje się w ciągu ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu. Prace w tym miejscu polegały m.in. na rozbiórce starej przeprawy i budowie nowej (o czym informowaliśmy w ubiegłym miesiącu – więcej TUTAJ). Obecnie kierowcy mogą już korzystać z nowego obiektu, jednak roboty nie zostały zakończone. Trzeba wykonać jeszcze jedną warstwę nawierzchni (warstwę ścieralną) na całym obszarze skrzyżowania, a także włączyć do drogi powiatowej ulicę Jagodową wraz z chodnikiem.

Na najbliższą sobotę (12 listopada), a konkretnie na godziny od 9:00 do 13:00, zaplanowano kolejny etap prac. Właśnie wtedy zostanie położona nawierzchnia. Wiążą się z tym znaczne utrudnienia w ruchu – odcinek drogi powiatowej, znajdujący się w bezpośrednim otoczeniu mostu, zostanie zamknięty. Objazd będzie możliwy drogą powiatową nr 1551 K Limanowa – Chełmiec i nr 1552 K Tęgoborze – Chomranice, a także DK75 Brzesko – Nowy Sącz i DK28 (obwodnica północna Nowego Sącza).

Przewidywany termin zakończenia robót w tym miejscu to koniec bieżącego roku. Inwestycja pochłonęła 2 330 530 złotych, z czego wkład własny powiatu wynosi 632 493 złotych, a dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 1 454 817 złotych.

fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu
mapa: mapa dróg powiatu nowosądeckiego


Czytaj też:

Kunów, Mystków. Droga powiatowa będzie zamknięta

Reklama