Zderzenie w Nowym Sączu. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

Zderzenie w Nowym Sączu. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

zderzenie w Nowym Sączu

Seria groźnych zdarzeń drogowych w naszym regionie w ostatnim czasie zdaje się nie mieć końca. Wczoraj (5 listopada) wieczorem na jednej z nowosądeckich ulic zderzyły się ze sobą BMW i peugeot. Pasażerkę jednego z aut przewieziono do szpitala.

Sytuacja miała miejsce około godziny 18:00 na ulicy Papieskiej w Nowym Sączu. BMW podróżowały dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci, a pojazd blokował jeden z pasów ruchu. Z kolei peugeot, którego kierowca oddalił się z miejsca zderzenia, był poza jezdnią. Pielęgniarka, która akurat jechała na dyżur do szpitala, udzieliła pomocy uczestnikom zdarzenia.

Na ulicę Papieską zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań oraz kierowali wahadłowo ruchem. Ponadto udzielili psychicznego wsparcia poszkodowanej pasażerce BMW.

Wkrótce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, a jej załoga przebadała wszystkie osoby podróżujące BMW. Wspomniana wcześniej kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast kierowca oraz dzieci pozostali na miejscu. Tymczasem policjantom udało się odnaleźć kierującego peugeotem. Mężczyzna nie odniósł obrażeń.

Po tym, jak mundurowi wykonali niezbędne czynności, uszkodzone BMW zepchnięto na pobliski parking. Pozostałości po zderzeniu usunięto na pobocze. Na tym skończyły się trwające ponad półtorej godziny strażackie działania.

fot. KM PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Kunów, Mystków. Droga powiatowa będzie zamknięta